Ana Sayfa Güncel 10. Ekin Festivaline Büyük İlgi

10. Ekin Festivaline Büyük İlgi

2 yıl aradan sonra 25 Temmuz 2010 tarihinde yapılan 10. Ekin Festivaline ilgi büyüktü.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2010 Salı 11:08
10. Ekin Festivaline Büyük İlgi
10. Alucra Ekin Festivali 25.07.2010 pazar günü Peksimet Tepesindeki Festival alanında Alucra Vakfı, Alucra Belediyesi, Alucra Kaymakamlığı, Kadın Kolları ve Gençlik Komitesi tarafından yapılan organizasyonla 2 yıldır hasretle bekleyen Alucralıları birayara getirdi.

Alucralıların büyük ilgiyle beklediği festivalde yaklaşık 15 bin kişi Festival Alanında yerlerini aldı. Yöresel sanatcılarımızın renk kattığı Ekin Festivalinde Şair Yavuz Kayacık, Mustafa Kara, Yusuf Fenerci, Bayram Kantar ve Mustafa Küçük Alucralıları coşturdu. Son olarak sahneye çıkan Mustafa Küçük büyük ilgi gördü. Mustafa Küçük'ü dinlemek için farklı il ve ilçelerden gelen hayranları Mustafa Küçük'ün parçalarına eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Beklenen ilgiyi fazlasıyla alan 10. Ekin Festivalinde Vakıf Başkanı Halil İbrahim Gülal şöyle konuştu: " 2 yıldır yapamadığımız Ekin Festivaline Meslek Yüksek Okuluna verdiğimiz yatırım desteğinden dolayı ara vermiştik ama bu yıldan sonra ara vermeksizin devam ediceğiz. Birlik ve Beraberliğimiz adına her türlü işte Vakfımız herzaman öncü olmuştur olmaya da devam edecektir. Vakıf yönetimim, Gençlik Komitemiz ve Kadın kollarımızla çalışmalarımız devam edecektir. Her türlü hizmetin gelmesi için üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya hazırız. Ekin adını sembolik olarak verdiğimiz bu festivalimizde artık Ekin değilde Alucra Eğitim Festivali olarak organize edeceğiz ve Alucra'yı bir eğitim merkezi haline getirmek en büyük arzumuzdur. Tüm ekibime ve siz değerli hemşehrilerime teşekkür ederim" dedi. Alucra Gençlik Komitesi yaptığı organizasyon ve çalışmayla 10.Ekin Festivalinin hakkını vererek ilçe halkınının ve misafirlerin neşeli dakikalarına ortak oldu.

Canikli: Alucra'nın Alt Yapı Sorunu Olmayacak


Konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Alucralı hemşehrimiz Ak Parti Grup Başkan Vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ise,

"Alucra'nın 100 küsür yıllık alt yapı sorunu için projelerin başladığını en kısa sürede ise bu çalışmayla şebeke suyu, kanalizasyon ve tüm şehir alt yapısı için çok önemli bir proje başladığını bunun yaklaşık 20 trilyon civarında bir ödenekle yapılacağını iletti. Kurtbeli yoluna'da değinen Canikli, İstanbul'dan uçakla Or-Gi hava Limanına gelecek olan Alucralılar Kurtbeli yoluyla çok daha kısa bir sürede evlerine memleketlerine ulaşacağını söyledi. Or-Gi havalimanı için hükümet olarak seferber olduklarını söyleyen Canikli, bu hava limanı için bütçe çalışmaları tamamlanmak üzere, fizibilite raporları hazırlandı, çalışmalara başlıyoruz, dedi."

Canikli'den Alucra'ya 300 konutluk 2. Toki Müjdesi

Alucra'ya yapılan Toki konutlarına yoğun talep nedeniyle Yatılı Bölge Okulunun bulunduğu araziyi Toki'ye devredip o bölgeye 2. Toki konutlarının başlayacağını müjdeleyen Canikli, "Alucra için ellerinden gelen tüm imkanları sonuna kadar kullanacaklarını" söyledi.


Bulutcu'ya Büyük Ödül

İlçemize yaptırdığı okul ve öğretmenevi ile ilçenin kaderini değiştiren işadamı Refik Bulutcu'ya TBMM Üstün Hizmet ödülü verilmesinden sonra ilçemizde de Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Vakfımız ve Milletvekili Canikli tarafından plaket verilerek ilçemize yaptığı yatırımlara teşekkür edildi.

Bulutcu'dan Alucra TBMYO'ya Sosyal Konut

Konuşma yapmak üzere kürsüye gelen hayırsever işadamı Refik Bulutcu, "ilçeye bu okulla birlikte yeni bir heyecan geldiğini, okulunun yanı sıra bir kız yurdu yapacağını öte yandan yapımı başlayacak olan 2. Toki bloklarından ise 15-20 dairelik bir blok alarak bunu Üniversitenin öğretim görevlileri için konut olarak tahsis etmeyi planladığını" söyledi.
Alucralı Şair Yavuz KayacıkAlucra'yı unutmayan Fahri Alucralı Kifayet Erdem Hocamız..İlçemizin en büyük hizmet erlerinden sayın Prof.Dr. Nusret BulutcuBelediye Başkanı Osman Söylemezİlçe Kaymakamımız Ünal Koç, Refik Bulutcu Bey'e Teşekkür PlaketiAk Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Refik Bulutcu'ya Teşekkür PlaketiResimler:
Mustafa Burun - Kadir Bekiroğlu - Ferdi Köymen

10. Ekin Festivali Video Görüntüleri ve Tüm Resimleri çok kısa bir süre sonra sitemiz Video ve Resim Galerisinde Yayınlanacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber