Ana Sayfa Güncel 19 Mayıs İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Atatürk'ün Samsun'a çıkışı, Milli Mücadele'nin ilk basamağını oluşturan ve bu çerçevede Türk Milletinin kaderini değiştiren en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2011 Pazar 21:56
19 Mayıs İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Samsun’a çıkışla başlayan Milli Mücadele Hareketi, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasıyla Ülkemizin ve Milletimizin başka bir devletin himayesi altında yaşamayacağını; bağımsız bir devlet olarak kendi sınırları içerisinde kendi egemenliğiyle, kendi iradesiyle yaşayacağını tüm dünya devletlerine kabul ettirmiştir.

Böylesine büyük bir mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyet’i ise Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. Ulu Önder, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” ve “Sizin gibi gençlere malik bulundukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeği başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” söyleriyle gençliğe ve gençlere olan güvenini vurgulamıştır. 
 
Alucrahaber olarak; böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anar, ayrıca bugünümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin ve Alucramızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız.

              ÇELENK KOYMA MERASİMİ


                    İLÇE STADYUMUNDA YAPILAN PROGRAM

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINDAN DOLAYI KAPALI SPOR SALONUNDA YAPILAN PROGRAM

Alucra Kaymakamlığı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber