Ana Sayfa Kültür / Sanat 1.ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARI ÇIKARMASI

1.ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARI ÇIKARMASI

Alucra İmam Hatip Lisesinin mezunları ve mensupları, öğretmenleri, müdürleri yapılan güzel bir organizasyonla geçtiğimiz cumartesi günü Alucra'ya adeta çıkarma yaparak eski günlerini yad etti.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2010 Perşembe 12:51
1.ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARI ÇIKARMASI

Alucra İmam Hatip Lisesinin mezunlarından Ethem Karaçoban, Yavuz Fenerci, Muhittin Gülal, Hüseyin Aydın ve isimlerini hatırlayamadığımız bu ahde vefa sahibi ağabeylerimizin organize ettiği bu gezi, ilk mezunlardan son mezunlara kadar tüm öğrenci ve öğretmenleri Keşkek Yemek için Alucra'da buluşturdu.

2 otobüsle hareket eden ekip  Alucra peksimet tepesinde ilçeden gelenlerin karşılamasıyla güzel görüntülerin yaşanmasına sahne oldu. 20 - 25 yıldır birbirlerini görmeyen öğrenciler birbirleriyle kucaklaşarak doyasıya hasret giderdiler. Okulumuzun ilk kurucu müdürü Ahmet Kuğu ve sonraki müdürlerinden Nuri Yılmaz hocamızda bu güzel günde öğrencilerini yalnız bırakmadı. Okulun her döneminden ciddi emekleri olan ve her ortamda öğrencilerinin yanında olan eski Alucra Milli Eğitim Müdürü ve Matematik Öğretmeni Osman Dikbaş hocamızda öğrencilerimizle birlikteydi.

Geziye özel nedenleriyle gelemeyen ama telefonla organize eden ağabeylerimizi arayarak selamlarını ileten tüm eski öğretmen ve idarecilere teşekkür eden Ethem Karaçoban, gelecek yıllar daha güzel organizasyonlarla bir araya geleceklerinin müjdesini verdi.

Peksimet tepesindeki karşılama ardından yaklaşık 200 kişilik bir ekiple ilçe girişinde önce Aziz Şehitlerimiz ziyaret edilerek, şehitlikte dualar edildi. Daha sonra konvoy eşliğinde ilçeye giriş yapan araçlar okula giderek hazırlanan Keşkek ve Yemekleri tattılar. Özel olarak yapılan Keşkek için söylencek söz yoktur gerçekten harikaydı. 

İlçe kaymakamı, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyesi, Emniyet Amiri, İlçemizin yeni Müftüsü, Siyasi Parti Temsilcileri okula gelerek mezunlarımızın bu güzel buluşmalarına şahit oldular. Yemek sonrası okul mescidinde toplanan mezunlarımızın sohbete Kelamların en güzeli olan ve okulumuzun mezunlarından Hafız Fazlı Bektaş'ın Kur'an tilavetiyle başladı. Akabinde Okulumuzun şuan ki ve geçmiş zamandaki müdürleri, okul dernek başkanı Abdurahman İbil, il genel meclis üyesi İrfan Dikbaş, yeni müftümüz Mehmet Şavlı, öğretmenlerden Osman Dikbaş ve mezunlar birer selamlama konuşması yaptı.

Yapılanan güzel sohbetlerin ardından söz yine Kelamların en güzeli olan okulumuzun eski müdürlerinden Nuri Yılmaz hocamızın oğlu Abdullah Yılmaz'ın Kur'an tilavetiyle son buldu.

Alucrahaber.com olarak ilçemize ve ilçemizin bu güzide okuluna yapılan bu geziyi tertip eden herkese şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız. Allah hepsinden razı olsun, tertip komitesinden devamını dileriz.


Kadir BEKİROĞLU
Alucrahaber.comRESİMLERİN TÜMÜNÜ GÖRMEK İÇİN FOTO GALERİSİNİ ZİYARET EDİNİZ VEYA AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.http://www.alucrahaber.com/haber/galeri.asp?galeriID=22&sayfa=1


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber