Ana Sayfa Güncel 2.Toki Konut Sahipleri Pişman

2.Toki Konut Sahipleri Pişman

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafondan ilçemizde yaptırılan konutlar 3 yıldır teslim edilemiyor.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 16:22
2.Toki Konut Sahipleri Pişman

Alucra yapımı tamamlanan 2.Etap Toki konutları, uzunca bir süredir sahiplerine teslim edilemiyor.

Yapımına 2013 Mayıs ayında başlanan ve 5 bloklu 95 Daireden oluşan Alucra 2.Toki konutları 2014 yılında tamamlanmıştı.

Alucra Belediyesi ile Toplu konut idaresi TOKİ başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü 95 konutluk 2. Etap Alucra TOKİ evlerinde konut belirleme kurası 26  Eylül 2014 tarihinde çekilmiş fakat o günden beri konutlar hak sahiplerine teslim edilemedi.

Vatandaş Mağdur!

Konut sahipleri binlerce kez BİMER'e mail attıklarını, TOKİ'ye yüzlerce kez telefon açtıklarını iletmelerine rağmen teslimat konusunda yada konutların akibeti konusunda bir çözüme kavuşamadıklarını ilettiler.

Konuyla alakalı sitemize açıklama yapan hak sahipleri; "Toki Alucra'da gerçekleşen daire kuraları sonrası konutları teslim edileceklerini söylemişlerdi. Kuralar çekildi 2 yıl oldu ama hala ortada birşey yok. Evleri kullanmadan malzemeler çürümeye başladı. Milletin parasına yazık değil mi, bizi çok mağdur ettiler, kimse de bize sahip çıkmıyor" dedi. Öte yandan kısa bir süre önce Suriyelilere TOKİ konutlarının yapılacağını medya aracılığıyla duyan hemşerilerimiz haklı olarak "Önce Can sonra Canan, öncelikle mevcut olan konutları teslim etsinler, mağdur vatandaşların hakları teslim edilsin, sonra Suriyelilere bakılsın" şeklinde sitemlerini iletti.

İlçe Başkanı Yağcıoğlu, "İlgileniyoruz"

Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yağcıoğlu, "Vatandaşlarımızın mağduriyetinin farkındayız. Binaları yapan firma iflas etti ve kayyum'a atandı. TOKİ ile Belediyemiz arasındaki prosüdür işlemler tamamlandı, artık TOKİ en kısa sürede devri gerçekleştirmesi için süreci takip ediyoruz" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-07-22 08:03:16ilyas zoroğlu

    hakketen pişmanlar kaç yıl oldu alamadılar, alucra niye ileri getmiyor diyenlere işte ha bu gibi işlerden ileri gitmiyor

  • yorum2016-07-22 01:09:45ÇETİN ÇETİN

    Bu binalar harika olmuş..Alucrayı süslemiş...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber