Ana Sayfa Güncel 2.Toki Konutlarında Hummalı Çalışma

2.Toki Konutlarında Hummalı Çalışma

Türkiye'nin her noktasında konut yapan TOKİ Alucra'da yarım bıraktığı 2.Etap için çalışmalara başladı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 17:49
2.Toki Konutlarında Hummalı Çalışma

Kurban Bayramı öncesi devir teslim için hak sahiplerini davet eden TOKİ yönetimi ve Yüklenici Firma yetkilileri yaklaşık 3 yıldır atıl durumdaki evlerin içlerine girince oturulmayacak durumda olduğunu fark edip gelen tepkiler üzerine teslimat yapmayı ertelemişti.

Alucra 2.Toki Etabında yaşanan devir teslim krizi sonrası Alucra Kaymakamlığı ve Hak Sahipleri dairelerindeki eksiklikleri yüklenici firma yetkililerine tutanakla tespit ettirip TOKİ İdaresine şikayet dilekçelerini iletmişlerdi.

Alucrahaber.com olarak gerekli mercilere ulaşılması için yaptığımız haberler ve iletilen dilekçeler sonrası TOKİ yönetimi konutları yapan yüklenici firma yetkililerini hafta sonu Alucra'ya göndererek eksikliklerin giderilmesi için çalışmaları başlattı.

2.Toki Konutları hak sahipleri adına Halil Çolaker isimli hemşerimiz, "süreci yakından takip ediyoruz, şuanda blok blok tüm tesisat sistemleri kontrol ediliyor, daha önce tutanakla tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermek için bir çalışma başlatılmış durumda. Yüklenici firma yetkilileri en kısa sürede bu çalışmayı yapıp hak sahiplerine konutlarını teslim etmeyi planlıyorlar. Büyük ihtimallede eksikliklerin giderilmesi durumunda Kasım ayı içerisinde evler sahiplerine teslim edilecektir" dedi.

Şuanda yapılan çalışmalarda Su ve Kalorifer tesisatları, Alçı ve Boya işleri hususlarındaki eksiklikler giderilmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber