Ana Sayfa Ekonomi 4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

Giresun'da 4 ilçede AB standartlarında mezbaha yapımı için Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) 9 milyon lira bütçeli projeyi kabul etti.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar 17:31
4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

İl genelinde halen 5 onaylı belediye mezbahası bulunduğunu, iki ilçede de inşaat çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Giresun Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, Dereli, Tirebolu, Görele ve Yağlıdere ilçelerinde kesimhane yapılması amacıyla müdürlük tarafından hazırlanan projenin DOKAP tarafından kabul edildiğini aktardı.

Projenin toplam bedelinin 9 milyon 290 bin lira olduğunu kaydeden Angın, şunları ifade etti:

"İnşaat çalışmalarını belediyelerin yürüteceği ve il müdürlüğümüzün de teknik danışmanlık sağlayacağı proje kapsamında bu 4 ilçemize modern mezbahalar kurulacak. Etlerin hijyenik nakli için frigofrik araçlar alınacaktır. Bunlara ilaveten bir ilçemiz soğuk hava deposu ve hayvan pazarı da yapılacaktır. Projenin toplam bütçesi 9 milyon 290 bin lira olup, yüzde 80’ini DOKAP, yüzde 20’sinide ilgili belediyeler karşılayacaktır."

Angın, proje tamamlandığında mezbaha sorununun kökten çözüleceğini ve sağlıksız koşullarda kesim yapılmasının önleneceğini vurgulayarak, "Ayrıca teknik ve hijyenik ortamda, veteriner hekim kontrolünde kesime bağlı olarak et karkas kalitesinin yükselmesi nedeniyle hayvancılığın gelişimine de önemli katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
 • yorum2017-12-31 15:54:23Memleket Sevdalısı

  Birde Utanmadan paylaşıyorsunuz yazık çok yazık.

 • yorum2017-12-25 11:57:44Serdar Yoksul

  Alucra nın AKP'lilerin bir şey olmayacağı yukarıdaki haberden nasıl belli ediyor.Alucra da artık AKP sırıtmaya başladı.Bu ne ya insan biraz ar eder.Haya damarları çatlamış...

 • yorum2017-12-21 15:59:50ALUCRALI ALUCRALI

  Alucra da oturmayan Alucra'lı kardeşim ALUCRA anlatılmaz yazıyla ayazıyla kışıyla yaşanır.

 • yorum2017-12-19 23:23:15Alucra'lı

  Alucrada yaşamayan biriyim..Bu yazılanlara bakarsam hep karamsar..sanki ilçe üzerine bir kabüs çökmüş..kara bulutlar..bir türlü olumlu bir şey olmamakta..kara bulutlar yağmura dönüşmemekte..ha bire ilçe küçülmekte..göç..göç...bir türlü anlayamıyorum..birçok köylerde bile çok güzel işler olmakta..geriye dönüş kavramı gerçekleşmekte..yazılanlara bakılırsa Alucra'da güzel hiçbirşey olmamakta..yaşanmamakta...bu yazılanlara hiç bir yetkili bu gazetede niçin cevap vermemekte..tepki gerçekten çok büyük..basın kamu görevlileri için çok önemli..ve bu tepkeleri görmezden gelemezler..mutlaka bir cevapları olmalı yetkililerin..bu mevzu boş geçemez..halkın dili basındır diye bir söz var..

 • yorum2017-12-19 04:45:49çoban

  yiyin boyna yıyın alucra bıttı artık yazıkkk cok yazıkkk

 • yorum2017-12-17 16:26:22REİS

  Ben şu şirin alucra mızda oturanlara hayretler ediyorum mezbahanesi bile olmayan bir ilçe ola bilirmi ya vallahi yazık günah belediye başkanı bütün işleri yalan ne mezbahane yapar nede alucra ya hizmet yapar geriye ne kaldı bundan sonra kim gelirse gelsin akp den başkan seçmemeleri lazım adamlar iktidarda olduğu halde çalışmıyorlar bundan sonra daha ne kadar kandıracaksınız bu milleti her alucra ikametlisi ordaki insanları çok
  iyi işlemesi lazım makarnaya kömüre bulgura kanmasınlar zaten gelecek olan insanlarda dağıtacaktır kömürünü ve yiyeceklerini ALLAH bunları bildiği gibi yapsın.

 • yorum2017-12-17 16:01:28ALUCRALI ALUCRALI

  Komedi filmi aynen encümen bizden BAKAN bizden tövbe tövbe..abi bunların ki yüz değil fil derisi.meşrep değil işkembe.ne diye hala insanlara küfredercesine gülümsüyolar pes doğrusu.

 • yorum2017-12-17 11:26:58Sercan

  Alucra gittikçe bitiyor yok mezbahane hamam filan yapacaksanız yapın artık. kaç sene oldu yeni mezbahane yapılacak denildi hala yapılmadı biraz düşünün.

 • yorum2017-12-17 08:54:13Yusuf Saraçoğlu

  Belediye başkanını seminere yollamak lazım mezbahane nasıl yapılır eğitim alsın 2 yıldır iki tuğla ödemeyen bir binayı yapayan Alucra akp yönetimi kaldiki şimdi alucraya kapalı havuz ve hamam yapacak bırakın bu milleti kandırmayı 4 senede alucrayi bitirdiniz yazıklar olsun

 • yorum2017-12-17 08:39:11Alucralı Kasap

  Eyyy Akpliler Eyy Belediye Başkanı 2 yıldır Alucranın kasap esnafı hayvanlarını nerede kesiyor? Yazık değilmi bu insanlara 100 yıllık ilçede 2 yıldır mezbahane yok. Alucralılar ya gareysarda yada şiranda resmi olarak kesim yapıyor. Bazıları kaçak kesiyor. Uyu AKP uyu 2019 seçimine ne kaldı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber