Ana Sayfa Siyaset 40 Yılda Geldiler 40 Günde Gidecekler

40 Yılda Geldiler 40 Günde Gidecekler

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe 10:47
40 Yılda Geldiler 40 Günde Gidecekler

Başbakan Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, BBC, CNN ve NTV'de FETÖ'nün darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı.

Darbe girişiminin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin karşı karşıya kaldığı en büyük tehditlerden birisi olduğunu, devletin istiklalini, egemenliğini, bağımsızlığını doğrudan hedef aldığını belirten Canikli, söz konusu girişimin hem yürütülüş biçimi, hem de amaçları itibarıyla daha önceki darbelere göre çok daha vahim olduğunu söyledi.

40 YILDA GELDİLER 40 GÜNDE GİDECEKLER

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, darbe teşebbüsünün savuşturulduğunu ifade ederek, “FET֒nün nüfuz ettiği tüm alanlardan temizlenmesi gerekiyor. Aksi halde tehlike, tehdit devam ediyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, darbe teşebbüsünün savuşturulduğunu ifade ederek, “FET֒nün nüfuz ettiği tüm alanlardan temizlenmesi gerekiyor. Aksi halde tehlike, tehdit devam ediyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) milletin sarsılmaz iradesi karşısında dağıldığını ve paramparça olduğunu belirterek, "Üst akıl sana sesleniyorum, boşuna uğraşma, bükemediğin bileği öp ve bizi rahat bırak." ifadesini kullandı.

FETÖ imzalı darbe girişiminin savuşturulduğunu anımsatan Canikli, "Merak ediyorum sırada ne var? Bilinen tüm yöntemler denendi. Parti kapatma davasından, 367 hukuk garabetine, muhtıradan 17-25 Aralık darbe teşebbüsüne, terörden, Suriye-Irak eksenli istikrarsızlık oluşturma teşebbüsüne, ekonomik sabotajdan, darbe teşebbüsüne kadar her şeyi denediler." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Canikli, FETÖ'nün Türkiye'yi Rusya ile savaşmaya zorladığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"FETÖ, en büyük ve sona sakladıkları piyonlarıydı. 40 yıldır bugünler için yetiştirdikleri ihanet şebekesi. Onlar da milletin sarsılmaz iradesi karşısında dağıldılar, paramparça oldular. Üst akıl sana sesleniyorum, boşuna uğraşma, bükemediğin bileği öp ve bizi rahat bırak."

MİLLETİN PARASI MİLLETE DÖNDÜ

Canikli, kararnameyle devlete aktarılan FETÖ bağlantılı kurum ve kuruluşların mülkiyetleri, varlıkları ve alacaklarının 1 milyar doların üzerinde olduğunu kaydetti.

Canikli, “Fetullahçı terör örgütü 1.200 dernek vakıf, 1.000 okul, 35 hastane, 15 üniversite ve onbinlerce şirket kurmuş. Ne için? Hepsi bir yerden yönetiliyor. Kaynaklarını yurtdışına, belirli yerlere aktarıyorlar. Bunların hepsi kapatıldı ve malvarlıkları Devlete aktarıldı. Milletten topladıkları paralarla kurmuşlardı, tekrar Millete dönmüş oldu. Olağanüstü hal kararnamesi olmasaydı bunların tasfiyesi 10 yılda bitmezdi” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Alucra Kongresi Yapıldı

CHP Alucra Kongresi Yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber