Ana Sayfa Genel 5.Giresun Günleri Sona Erdi

5.Giresun Günleri Sona Erdi

13-14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 5.Giresun Günlerinde ilçemizi temsil eden Alucra Vakfı, Alucra Köy Dernekleri, Alucra Kadın Kolları ve Alucra Gençlik Kolları 3 gün süren etkinlikte Alucra'yı başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyor.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba 12:44
5.Giresun Günleri Sona Erdi

Vakıf yönetimi tarafından kurulan komisyonla Giresun Günlerine hazırlanan ilçemiz, yöresel yemeklerin tanıtımı, ilçemizden getirilen el işlemeleri, keşkek ve folklor ekibiyle Giresun Feshane günlerinde ilçemizi başarıyla tanıttı.

Özellikle Alucra Dernekler Birliği Kadın Kolları Başkanı Zeynep Menevşe ve yönetiminin özverili çalışmaları bu sene çok daha tertip ve düzenli bir organizasyonun gerçekleşmesine vesile oldu.
Zeynep Menevşe, Necla Dindarol, Sevde Demirezen, Sabire Kayış, Cevahir Yaylacı, Havva Yaylacı, Sultan Yönev, Necla Yaylacı, Elif Mutlu, Sevinç Yırtmaz, Tülay Dolu ve ismini bilmediğimiz diğer ablalarımızı tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Yaklaşan seçimler nedeniyle siyasilerin yoğun ilgi gösterdiği Giresun Feshane Etkinliklerine, standımızı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Mhp İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aydın Deliktaşlı, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez,  Ak Parti İstanbul 2. bölge milletvekili adayı Av. Osman Köksal ziyaret ettiler.

Yöresel kültürün tanıtımı yapıldığı feshanede sanatcılar, sivil toplum temsilcileri, Gurbetteki Giresunlular ve bir çok ziyaretçi 3 gün boyunca Feshaneye akın etti. Feshanede Cuma günü Bereketli Köyü, Cumartesi günü Kemallı ve Karabörk Köyü Kadın Kollarının hazırlamış oldukları leziz keşkek ve bişi ikramları yapıldı. Pazar günü Doludere ve Çamlıyayla Köyü Kadın Kolları yemek tertibini organize etti.

Kısa bir süre içerisinde Sedat Kavrazlı'nın hazırladığı Alucra Vakfı Folklor Ekibi ve Elif Kıldacı, Betül Coşkun'un bayan folklor ekibi gösterileri ile Feshaneye katılan misafirleri hayran bıraktı.







































Resimlerin Devamı Facebook Grubumuzda...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1872313779802.2100644.1599889004


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber