Ana Sayfa Siyaset 82 Numaralı Plaka Şebinliler’in Hakkı

82 Numaralı Plaka Şebinliler’in Hakkı

Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu; “28 Plakasındaki Rakamlar Şebinkarahisar’ın Hakkı. 83 Yıl Önce İl Olan, 83 Yıldır İllik Mücadelesi Veren Şebinkarahisar, Türkiye’nin 82’inci İli Olmalı” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2016 Cumartesi 15:35
82 Numaralı Plaka Şebinliler’in Hakkı

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Perşembe günü Saat 13.00’de TBMM  Basın Toplantısı Salonu’nda Şebinkarahisar’ın illik hakkının iadesi için hazırladığı kanun teklifi hakkında bir basın toplantısı düzenliyor.  Bektaşoğlu’nun toplantısına, Ankara,İstanbul, Giresun ve Şebinkarahisar’dan da çeşitli kişi ve kuruluş temsilcilerinin de davetli olduğu bildirildi.

Basın toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,

“Şu anda bazı ilçelerin il yapılması  gündemde. Türkiye’de il olmayı en çok hak eden illerin başında Şebinkarahisar geliyor. Şebinkarahisarlı hemşerilerimin 82 yıldır süren mücadelesine katkıda bulunmak için bu taleplerini kanun teklifi ile TBMM’ye taşıyorum. Adını Fatih Sultan Mehmet, Atatürk’ün verdiği  Kelkit vadisinin bu şirin ilçesi il olmanın bütün özellik ve şartlarını taşıyor. Milletvekili arkadaşlarımın çoğu da teklifimi destekliyor” dedi.

Bektaşoğlu ,”83 yıl önce il olan, 83 yıldır, il olma mücadelesi veren Şebinkarahisar, Giresun’un plakasındaki rakamları hak ediyor. Türkiye’nin 82’inci ili Şebinkarahisar olmalıdır” diye konuştu.

YORUMLAR
 • yorum2016-10-11 15:37:01cafer uçmaz

  mehmet bey ardahan il olduğunda nüfusu 5 bin di. düzce 30 bindi. bayburt gümüşhaneye 10 dakika 20 bin il nüfusu. alucra giresuna 3,5 çamoluk 4 saat . 4 te geliş 8 saat.. il olsak karahisar aynı yıl 50 bine çıkar. kürtlere verilen paranın onda biri bize gelse yeter . biz ne iller grdük. artvin il .18 bin nufusu var. hakkari 20 bin . ne demek olmaz. onlar gibi elimize silah mı aldık.

 • yorum2016-08-22 09:15:57mehmet levent

  Şebinkarhisar ın il olmasını şahsım olarak bende çok isterim ama şuan il derecesinde değerlendirilmesi zor görünüyor hem nüfus hem gelişmişlik anlamında Türkiye üzerinde çoğu ilden büyük ilçeler bulunuyor. Şebinde Alucra gibi dışa göç veren bir yer yazları kalabalık kışları düşük nüfüs oranına sahip inşallah il olma yolunda da ha sağlam adımlar atılır ve en kısa zaman içinde gerçekleşir. saygı ve selam ile...
  not: (Alucralıyım)

 • yorum2016-08-20 11:02:48adem keskin

  şebinkarahisarin hakkı il olmak zamanında illigi elinden alınan ilçemin il olmasını istiyoruz desteklerinden dolayı bülent bektaşoglu na ve desteklerini esirgemeyen tüm insanlara teşekkürlerimizi sunuyorum biran önce il yapılsın

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Alucra Kongresi Yapıldı

CHP Alucra Kongresi Yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber