Ana Sayfa Güncel 87'lik Çınar Vefat Etti

87'lik Çınar Vefat Etti

22 Nisan tarihinde haber olarak yayınladığımız Alucra Kavaklıdere (Civrişon) köyünde yaşayan Mehmet BAYRAKTAR (87) elinde avucundaki tüm birikimini köyü için yapılan yola harcamış ömrü boyunca bu yolun yapılması için çaba sarf etmişti.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2010 Salı 15:24
87'lik Çınar Vefat Etti

İşte gençlere örnek hareketiyle yaptırdığı yolla köye örnek olan o asırlık çınar Mehmet BAYRAKTAR Hakk'ın Rahmetine kavuştu.

22 Nisan'da yayınlanan haber metnimiz şöyleydi :

Senelerdir köyünde yol sıkıntısının olduğunu, bu yol sıkıntısına rağmen kimsenin ilgilenmediğini belirten Mehmet Bayraktar, kendi çabaları ile köye yeni bir yol yaptırıyor.

Çocuklarının miras paylarını dağıttıktan sonra geri kalan tüm mal varlığını bu yol için harcayan BAYRATAR, yol yapımı bittikten sonra yolu yapan kepçeye kendi mezarını da kazdıracağını söyledi.

Köye hem araç yolu hemde hayvanların otlanabileceği bir alana yol açtıran Bayraktar, tek hayalinin bu olduğunu ve ölmeden önce bu hayalini gerçekleştirdiğini söyleyerek yanımızdan ayrıldı. "İnsan öldüğü vakit ancak üç şey amel defterini kapatmaz. Hayatında yaptığı sadaka-i cariye,   İstifade edilen ilim,  Kendisine duâ eden sâlih çocuk."  Hadis-i şerif

Bu örnek davranışıyla kısıtlı imkanlarını sonuna kadar zorlayan dahası Allah rızası için veren bu büyüğümüzü taktir etmemek mümkün değil! Maddi gücü olupta vermeyenlere de diyecek sözümüz yoktur ona en iyi cevabı Mehmet amca veriyor zaten!

Bu değerli büyüğümüze Alucrahaber.com sitesi olarak yüce mevladan Rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Ozalucra.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber