Ana Sayfa Eğitim / Sağlık 89 Okul Müdürünün Görev Yeri Degistirildi

89 Okul Müdürünün Görev Yeri Degistirildi

Milli Egitim Bakanligi Atama ve Yer Degistirme Yönetmeliginde yapilan degisiklik sonucu 5 yil ve daha fazla ayni yerde görev yapan ilk ve ortaögretim kurumlarinin Okul Müdürleri zorunlu olarak yer degistirmeye tabi tutuldu. Giresun ve ilçelerinde 89 okul müdürünün zorunlu olarak görev yerleri degistirildi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2010 Perşembe 10:41
89 Okul Müdürünün Görev Yeri Degistirildi

Milli Egitim Bakanligi Yönetici Atama ve Yer Degistirme Yönetmeligi’nin 22. maddesine göre yurt genelinde oldugu gibi Giresun’da da Milli Egitim Il Müdürlügü'nce bir süreden bu yana sürdürülen tayin islemlerinde sona gelindigi belirtildi.

Il Milli Egitim Müdürlügü’nden alinan bilgide "Milli Egitim Bakanligi Atama ve Yer Degistirme Yönetmeligine göre bes yildan fazla bir yerde görev yapan 89 ilk ve ortaögretim okullarinin müdürleri degistirildi. Yapilan degisiklik okul müdürlerinin puanlari esas alinarak yapilmistir. Ayrica müdürlerin tercihleri de bu atamalarda göz önünde bulundurulmustur. Yalnizca 9 okul müdürümüz atamalar çerçevesinde tercih yapmamalari nedeniyle bos kalan kadrolara yerlestirilmislerdir. Yönetmelik kapsaminda yerleri degistirilen okul müdürlerimize Valilik onayinin ardindan teblig edilecektir" denildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber