Ana Sayfa Genel Adalet Tecelli Etti

Adalet Tecelli Etti

Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Aydın Bodur görevine iade edildi.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2017 Pazar 23:43
Adalet Tecelli Etti

Hakkındaki şikayetler neticesinde 1 eylül 2016 tarihinde açığa alınan ve 6 aydan fazla bir süre açıkta kalan okul müdürümüz, soruşturmasının tamamlanmasından sonra valilik onayı ile görevine başladı.

AYDIN BODUR KİMDİR

1976 Karabörk doğumlu olan Aydın Bodur, ilkokulu köyünde, orta ve liseyi Alucra İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi’nde Yüksek Lisans okuyan Aydın Bodur’un basılmış bir şiir kitabı bulunmakta, İkinci kitabının hazırlıkları da devam etmekte. Yerel Milliyetçiliği ve Yerel Değerlere vurgusu ile de bilinen Aydın Bodur, yerel hayatın içinde olmasıyla da tanınıyor.

EĞİTİM ÖĞRETİMDE BAŞARI

2004 yılında, okuduğu Alucra İmam Hatip Lisesi’nde çalışmaya başlayan Müdürümüz, özellikle üniversite hazırlık çalışmaları, sosyal faaliyetler, geziler ve yarışmalar üzerinde yoğunlaştı. İdareci olduktan sonra bu alanlardaki bütün faaliyetleri üstlendi.

2009’lara kadar ancak okul birincilerinin gittiği üniversiteyi tüm öğrencilerin hayal edebilmesini sağlayarak işe başladı. Mezun olan öğrencileri de takip ederek yüzlerce gencimizin üniversite kazanmasına katkıda bulunup, öncülük etti. Sık sık ziyaret ettiği üniversiteli gençlerimizin sıkıntılarıyla da yakından ilgilendi. Memleketimizin dört bir köşesinde okuyan 120 gencimizi İstanbul’da toplayarak örnek bir programa imza attı. Şuan farklı ve popüler bölümlerde okuyan 130 civarındaki üniversitede öğrencisine her zaman rehberlik yaptı. Hukuk Fakültesi başta olmak üzere mimarlık, mühendislikler, Psikoloji, Uluslararası ilişkiler, İlahiyat, Kamu Yönetimi, Grafik Tasarım, Gazetecilik, Görsel İletişim, işletme, iktisat vs gibi birçok bölümde okuyan öğrencilerimizin aynı zamanda okullarıyla da bağlantılarını devam ettirerek lise öğrencilerimize rehberlik yapmalarını sağladı.  Son birkaç yıl içinde atanan 50’den fazla memur,  ki bunların 30’dan fazlası öğretmen, bu çalışmaların güzel bir neticesi oldu.

Öğrencilerin gezmesine ayrı bir önem vererek İstanbul, Ankara, Çanakkale, Nevşehir, Kayseri, Konya, Aksaray, Erzurum, Erzincan, Trabzon, Gümüşhane gibi birçok ile geziler düzenledi. Gittiği yerlerde devlet kurumlarıyla bağlantıya geçerek öğrencilerin mali külfetini en aza indirdi. Hiçbir ayrım yapmadan tüm öğrencilerinin ilçe dışını görmelerini sağladı.

Yarışmalarda bir çok dereceye imza atan okulumuz; YGS-LYS derecelerinde ilde önemli bir yer edindi. Hafızlık yarışması il birinciliği, hutbe okumada il ikinciliği, şiir okumada il ikinciliği, kompozisyonlarda birkaç tane il derecesi, fotoğraf ve tasarımda il dereceleri alırken, ezgi yarışmasında Giresun ve Doğu Karadeniz birincisi olarak Türkiye finalinde yarışmıştı. YGS ve üniversiteye yerleşme noktasında İmam Hatip Liseleri arasında derece 7-10-12-15. gibi dereceler yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Çalışmalarını ‘memleketCe bir duruş’ olarak ifade eden müdürümüz halkla içiçe olmayı prensip edinerek ilçe içerisindeki etkinlik ve faaliyetlere de ayrı bir önem vermekte.  

Kamelya, yürüyüş yolu dış alan çalışmalarına YEREL KÜLTÜR MÜZESİ ve C KÜTÜPHANE gibi iç mekan projelerini de ilave ederek okulumuzun fiziki yeterliliği üst seviyeye çıkardı. Kapalı halı saha ve konferans salonu için projeler hazırlatarak sponsor görüşmeleri yapmıştı.

Ülke olarak zor bir süreç geçirdiğimizi belirten müdürümüz; bu milletin hain ve düşmanlarının her zaman olduğunu ve bitmeyeceğini ifade ederek, kendisi gibi milletCe – memleketCe duran insanımızın bunlara geçit vermeyeceğinin, siyasi görüşü ne olursa olsun, bu Din -bu Vatan – bu Millet için her zaman ölmeye hazır olduğunun altını çizdi.

Küçük yerlerde ya da toz dumana karışan zamanlarda bu tür sıkıntıların olabileceğini söyleyerek süreçle alakalı mağduriyetini Hakk’a havale ettiğini, memleketCe duruşunu bozmadan kendi insanı ve memleketi için çalışacağını, kimsenin işine karışmadan, kimseyi işine karıştırmadan üretmeye devam edeceğini ifade eden Müdürümüz; maddi manevi her türlü yanında olan binlere teşekkür etti.

Okul faaliyetlerinin duyurulmasında, haber yapılmasında, okul içi faaliyet ve çalışmalarda her zaman yanlarında olduğunu belirttiği ALUCRAHABER’e de teşekkür ederek başarılar diledi.

"Bitmez gamı bu cihanın, bitmez gadası belası,
İnsandır kurdu insanın, dost ola kula Mevla’sı"

YORUMLAR
 • yorum2017-03-28 03:29:05Halil KULAOĞLU

  Ben de alucra ihl mezunu olarak hocamıza geçmiş olsun diyorum.Aydın kardeşimiz çok çalışkan biri.Tek suçu memleketinde görev yapmış olması.Ama adalet yerini buldu.Allah yolunu ve bahtını açık etsin.

 • yorum2017-03-22 05:47:09Ahmet KARAKALE

  Elhamdülillah Hak tecelli etti. Askerlik görevimde aldığım en güzel haber oldu. Yine, yeniden, aşkla ve şevkle Hadi Bismillah..

 • yorum2017-03-18 14:28:58Fatih bodur

  Eğerli hocamızın gençlerimize önem verdiğibi ve bizi yanlız bırakmayan hocamızı her zaman arkasındayız adalet yerini buldu ama o şikayet eden soysuzları (allah) beter etsin diyorum...

 • yorum2017-03-16 02:42:36FUAT ERİLLİ

  SAYGIDEĞER HOCAM MÜZMİN BİR SEBEPTEN DOLAYI HEM ÜZÜNTÜ VE HEMDE SEVİNÇLİYİM HAK VAR ADALET VAR ALLAH C.C HER DAİM DOĞRULARIN YANINDADIR RABBİMDEN TEKRAR GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLER ALLAH C.C YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

 • yorum2017-03-15 03:00:20Sait PAÇA

  Bu ülkede adalet her dönemde tecelli etmiştir, er ya da geç edecektir de ! Hocam çok sevindik İnşallah ilçemize daha iyi hizmetler yapabilmeyi Rabbim hepimize nasip etsin.Yolun açık başarıların daim olsun.

 • yorum2017-03-14 15:06:24AYDIN AKARYILDIZ

  Değerli adaşım gecmiş olsun gözümüz aydin mevlaya şükürler olsun adalet teceli etmiş rabbim bir daha böyle günler yaşatmasin.selam ve dua ile.

 • yorum2017-03-14 01:47:17Han

  Alucralılar tavırsız bir toplum

 • yorum2017-03-14 00:52:49Engin kıvrak

  Hocam görevinizde başarılar dilerim. Geçmiş olsun

 • yorum2017-03-13 05:19:33Halit konukcu

  Sayın Aydın bodur bey e meslek hayatında başarılar dileriz. Geçmiş olsun.

 • yorum2017-03-13 03:48:20Ömer EVREN

  Allah var gam yok. Sendeki sabırda her kulda yok Hocam seninde öğrencilerininde gözü AYDIN....

 • yorum2017-03-13 02:28:26Doğan GÜLEP

  Sn. MÜDÜRÜM GEÇMİŞ OLSUN ,ADALET ELBET ER veya GEÇ TECELLİ EDER DENİLİR ELBETTEADALET TECELLİ ETMİŞDİR DE ! NERDE KALMIŞTIK DİYE BAŞLAYIP GEÇMİŞİ SİLİP BUNDAN SONRA DAHA FAZLA BAŞARIYA HEDEFLENECEĞİNE EMİNİM, İLÇEMİZE ve EĞİTİME YAPACAĞIN BAŞARILI HİZMETLERİNİN DEVAMINI GÖRMEK DİLEĞİ ve DUASI İLE.... (FİEMANİLLAH)

 • yorum2017-03-13 02:26:33Arif Dede

  Hayırlı olsun başarılarının devamını diliyorum.

 • yorum2017-03-13 02:07:12Durmuş KILICKAYA

  Tekrar hayırlı olsun, sayın Müdürüm Aydın BODUR .Biz kırk kişiyiz biribirimizi biliriz.Selam ve dua ile.

 • yorum2017-03-13 01:41:31Fatih Coştur

  Adalet tecelli etmiş,hak yerini nihayet bulmuştur...Memleket sevdalısı,değerli hocamız görevine dönmüştür..Allah hayırlı eylesin...
  Allah muvaffak eylesin...

 • yorum2017-03-12 16:59:05İNAN TUFAN BODUR

  EY SEVGİLİ
  EN SEVGİLİ
  SAKIN KADER DEME KADERİN ÜSTÜNDE BİR KADER VARDIR
  NE YAPSALAR BOŞ GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR
  GÜN BATSA NE OLUR GECEYİ ONARAN BİR MİMAR VARDIR
  YOKTAN DA VARDAN DA ÖTEDE BİR VAR VARDIR..
  Yolunda bahtında AK ALNIN gibi açık olsun hocam.hakkında kim ne düşünürse ALLAH onlara oniki katını versin..

 • yorum2017-03-12 15:47:40Kadir Bekiroğlu

  Hayırlı olsun yiğidim, senin şu memlekete yaptığının kıymetini bilmeselerde Halık (cc) biliyor. Allah var gam yok, yolun açık olsun..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber