Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Divan Kurulu adayları listelerini açıklamasından sonra başkan seçileceği takdirde yapacaklarını anlattı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2016 Pazar 16:39
Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

İlk söz Selahattin Süleymanoğlu'na verildi.

Başkan Adayı Süleymanoğlu yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için acil eylem planlarını açıkladı.

Süleymanoğlu yaptığı konuşmada;

"Alucra için her zaman taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk, Alucra'nın şuanda birlik beraberliğe ihtiyacı var. Amacımız bu birlik beraberliği sağlayıp, yörede çok güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu oluşturmakdır" dedi. Konuşmasına şöyle devam etti:

Değerli hemşerilerim, bir ilçe düşünün Anadolunun ücra bir noktasında dağlarla çevrili, nüfusu, yüzölçümü küçük bir yer olsun. Ama bu ilçenin yiğit ve çalışkan insanları yıllar boyu yurdun dört bir yanına öyle dağılsınlar ve adını duyursunlar ki, ilçenin adını duyan birisi başka bir tarife gerek duymadan saygıyla selamlasın. O ilçe Alucra'dır, Alucralı olmak özeldir, Alucralı olmak adam gibi adam olmak demektir.

Bugün Alucra ismi etrafında toplanarak bu değerimize her kulvarda daha fazla katkı sağlamak için yeni bir heyecanla biraraya gelmiş bulunmaktayız. Bugün sen, ben yok Alucra var. Bizim anlayışımız bir olan, diri olan bir hemşeri topluluğu ile ilçemizin marka değerini daha yukarılara taşımak olacaktır.

Vakfımızın kurumsal kimliğinin geliştirilmesi gerekiyor. İnterneti, sosyal medyayı etkin kullanarak genel kurullarda akla gelen değil, heran canlı bir iletişim ağı haline gelen bir vakıf anlayışı oluşturacağız. Gurbetteki Alucralıların hem bulundukları yerde hemde memleketle olan iletişim bağlarını güçlendireceğiz. Özelikle gençlerin memleketini ve birbirini daha yakından tanımasını ve Alucralılık bilincini geliştirmesi için gençlere daha fazla ağırlık vereceğiz. Onları yönetim süreçlerine ortak ederek onların görüşlerinden yararlanacağız.

Gitmesekte görmesekte o köy bizim köydür anlayışını kabul edemeyiz. O köy bizimse oraya her yıl gideceğiz. Her mevkiide siyasetcilerimiz bürokratlarımız var, Ülkenin önde gelen iş adamları olan hemşerilerimiz var. Çalışkan ve başarılı esnaflarımız, memurlarımız var. Nereye gitseniz elinizi uzattığınızda tutacak bir hemşerimizi görebilirsiniz. İşte marifet bu büyük gücü harekete geçirip, Alucra ve Alucralılara hizmet için bir ortak hedefte birleştirmekte. Biz bu konuda iddialıyız, bu potansiyeli açığa çıkaracak ve daha güçlü olacağız. Somut olmayan taleplerle değil, projeler geliştirerek Alucranın gelişimi için siyaset kurumundan, devletimizden talepte bulunacağız. Biz bu Vakıfa dinamik yönetim anlayışını getirmek için aday olduk. Sizlerin vereceği destekle bu vakfı, hep birlikte daha ileri taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu seçimin hayırlara vesile olmasını, Alucra ve Alucralıların birliğine dirliğine katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

Selahattin Süleymanoğlu Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Selahattin Süleymanoğlu

Arif Dede

Hüseyin Efkari Dolu

Selami Sivritepe

Osman Coruh

İbrahim Tepe

Zeynel Ulus

İbrahim Yelek

Soner Seferoğlu

Ali Rıza Yakupoğlu

Ahmet Dikbaş

Hüseyin Taştan

Ramazan Türkmen

Can Ayrıç

Yıldırım Kılıçkaya

Daha sonra söz hakkını diğer Başkan Adayı Adnan Kaya, yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için yapacaklarını anlattı.

Başkan Adayı Kaya yaptığı konuşmada;

"Değerli hemşerilerim, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Konuşmama son zamanlarda kullanılan bir sözle başlamak istiyorum. Dünya Beşten Büyüktür.

Yıllardır bu toplumun içerisindeyim, yanındayım, sıkıntı ve dertleri iyi bilen bir evladınız bir kardeşinizim. Bu kardeşiniz 3 sene Doludere Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği, 4 sene Dernek Başkanlığı, 58.dönem Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış, hem STK hemde siyaset tecrübesi kazanarak karşınıza gelmiş bulunmaktayım.

Değerli hemşerilerim 30 bin Alucralının yoğun olarak yaşadığı, merkez olarak tabir edilen Beyoğlunda toplumun çektiği sıkıntılar İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizede yansımakta bununla beraber birlik ve beraberliğimizi yakalayamamaktayız. Alucra Vakfı Beyoğlu merkezli en büyük STK'dır.

Ama maalesef bu büyüklüğümüzün farkında değiliz yahu umursamıyoruz. Artık fedakarlık oluşturmanın zamanı geldi. Senelerdir merkezde kaybediyoruz. Artık kaybetmeyelim. Halkı ile bağdaşan bütünleşen bir Vakıf olalaım. 30 Bin merkezde 100 bin İstanbul'da 500 bin Türkiye genelinde Alucralı hemşerilerimizle bir ve beraber olan güçlü Alucra Olalım. Bunu yapmak için azimde var güçde var istekte var, tabikii sizlerinde dsteği var.

Maddiyatın ve Ekonomik sorunların ön plana çıktığı bizi biz yapan değerlerimizin birer birer kaybolduğu toplumunuzda yeniden harekete geçmek, kaybettiğimiz heyecanımızı yeniden yakalamak için biz Varız, ya SİZ?

Bu genel kurul bir oylama değil, Alucraya, Alucralıya olan sevdamımızın yansımasıdır. Değerli hemşerilerim bugün burada bizi tercih ettiğiniz takdirde Alucra Vakfına bir başkan veya yönetim kurulu seçmekte kalmayacak, Alucralıya hizmet sevdalısı olan bir ekibe gönlülünüzü veya yüreğinizi vereceksiniz. Konuşmamın başında sözü tekrarlıyorum ALUCRA TOPLUMU BEŞTEN BÜYÜKTÜR.

Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum, seçimin hayırlı olmasını diliyorum.

Adnan Kaya Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Adnan Kaya

Azmi Akşahin

Ayhan Yırtmaz

İsmail Hakkı Çavuşoğlu

Mücahit Şerbetçi

Ali Ünver

İlhami Konukçu

Halit Kirazlı

Selahattin Dokumacı

Cemil Bozyokuş

İsa Işıklı

Ömer Metinyurt

Hasan Hüseyin Bodur

Engin Alış

Metin Kurum

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber