Öztürk Reklam
Alucra'da Tek Gündem Nüfus

Ana Sayfa » Eğitim / Sağlık » Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Divan Kurulu adayları listelerini açıklamasından sonra başkan seçileceği takdirde yapacaklarını anlattı.

 
 
 
Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

İlk söz Selahattin Süleymanoğlu'na verildi.

Başkan Adayı Süleymanoğlu yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için acil eylem planlarını açıkladı.

Süleymanoğlu yaptığı konuşmada;

"Alucra için her zaman taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk, Alucra'nın şuanda birlik beraberliğe ihtiyacı var. Amacımız bu birlik beraberliği sağlayıp, yörede çok güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu oluşturmakdır" dedi. Konuşmasına şöyle devam etti:

Değerli hemşerilerim, bir ilçe düşünün Anadolunun ücra bir noktasında dağlarla çevrili, nüfusu, yüzölçümü küçük bir yer olsun. Ama bu ilçenin yiğit ve çalışkan insanları yıllar boyu yurdun dört bir yanına öyle dağılsınlar ve adını duyursunlar ki, ilçenin adını duyan birisi başka bir tarife gerek duymadan saygıyla selamlasın. O ilçe Alucra'dır, Alucralı olmak özeldir, Alucralı olmak adam gibi adam olmak demektir.

Bugün Alucra ismi etrafında toplanarak bu değerimize her kulvarda daha fazla katkı sağlamak için yeni bir heyecanla biraraya gelmiş bulunmaktayız. Bugün sen, ben yok Alucra var. Bizim anlayışımız bir olan, diri olan bir hemşeri topluluğu ile ilçemizin marka değerini daha yukarılara taşımak olacaktır.

Vakfımızın kurumsal kimliğinin geliştirilmesi gerekiyor. İnterneti, sosyal medyayı etkin kullanarak genel kurullarda akla gelen değil, heran canlı bir iletişim ağı haline gelen bir vakıf anlayışı oluşturacağız. Gurbetteki Alucralıların hem bulundukları yerde hemde memleketle olan iletişim bağlarını güçlendireceğiz. Özelikle gençlerin memleketini ve birbirini daha yakından tanımasını ve Alucralılık bilincini geliştirmesi için gençlere daha fazla ağırlık vereceğiz. Onları yönetim süreçlerine ortak ederek onların görüşlerinden yararlanacağız.

Gitmesekte görmesekte o köy bizim köydür anlayışını kabul edemeyiz. O köy bizimse oraya her yıl gideceğiz. Her mevkiide siyasetcilerimiz bürokratlarımız var, Ülkenin önde gelen iş adamları olan hemşerilerimiz var. Çalışkan ve başarılı esnaflarımız, memurlarımız var. Nereye gitseniz elinizi uzattığınızda tutacak bir hemşerimizi görebilirsiniz. İşte marifet bu büyük gücü harekete geçirip, Alucra ve Alucralılara hizmet için bir ortak hedefte birleştirmekte. Biz bu konuda iddialıyız, bu potansiyeli açığa çıkaracak ve daha güçlü olacağız. Somut olmayan taleplerle değil, projeler geliştirerek Alucranın gelişimi için siyaset kurumundan, devletimizden talepte bulunacağız. Biz bu Vakıfa dinamik yönetim anlayışını getirmek için aday olduk. Sizlerin vereceği destekle bu vakfı, hep birlikte daha ileri taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu seçimin hayırlara vesile olmasını, Alucra ve Alucralıların birliğine dirliğine katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

Selahattin Süleymanoğlu Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Selahattin Süleymanoğlu

Arif Dede

Hüseyin Efkari Dolu

Selami Sivritepe

Osman Coruh

İbrahim Tepe

Zeynel Ulus

İbrahim Yelek

Soner Seferoğlu

Ali Rıza Yakupoğlu

Ahmet Dikbaş

Hüseyin Taştan

Ramazan Türkmen

Can Ayrıç

Yıldırım Kılıçkaya

Daha sonra söz hakkını diğer Başkan Adayı Adnan Kaya, yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için yapacaklarını anlattı.

Başkan Adayı Kaya yaptığı konuşmada;

"Değerli hemşerilerim, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Konuşmama son zamanlarda kullanılan bir sözle başlamak istiyorum. Dünya Beşten Büyüktür.

Yıllardır bu toplumun içerisindeyim, yanındayım, sıkıntı ve dertleri iyi bilen bir evladınız bir kardeşinizim. Bu kardeşiniz 3 sene Doludere Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği, 4 sene Dernek Başkanlığı, 58.dönem Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış, hem STK hemde siyaset tecrübesi kazanarak karşınıza gelmiş bulunmaktayım.

Değerli hemşerilerim 30 bin Alucralının yoğun olarak yaşadığı, merkez olarak tabir edilen Beyoğlunda toplumun çektiği sıkıntılar İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizede yansımakta bununla beraber birlik ve beraberliğimizi yakalayamamaktayız. Alucra Vakfı Beyoğlu merkezli en büyük STK'dır.

Ama maalesef bu büyüklüğümüzün farkında değiliz yahu umursamıyoruz. Artık fedakarlık oluşturmanın zamanı geldi. Senelerdir merkezde kaybediyoruz. Artık kaybetmeyelim. Halkı ile bağdaşan bütünleşen bir Vakıf olalaım. 30 Bin merkezde 100 bin İstanbul'da 500 bin Türkiye genelinde Alucralı hemşerilerimizle bir ve beraber olan güçlü Alucra Olalım. Bunu yapmak için azimde var güçde var istekte var, tabikii sizlerinde dsteği var.

Maddiyatın ve Ekonomik sorunların ön plana çıktığı bizi biz yapan değerlerimizin birer birer kaybolduğu toplumunuzda yeniden harekete geçmek, kaybettiğimiz heyecanımızı yeniden yakalamak için biz Varız, ya SİZ?

Bu genel kurul bir oylama değil, Alucraya, Alucralıya olan sevdamımızın yansımasıdır. Değerli hemşerilerim bugün burada bizi tercih ettiğiniz takdirde Alucra Vakfına bir başkan veya yönetim kurulu seçmekte kalmayacak, Alucralıya hizmet sevdalısı olan bir ekibe gönlülünüzü veya yüreğinizi vereceksiniz. Konuşmamın başında sözü tekrarlıyorum ALUCRA TOPLUMU BEŞTEN BÜYÜKTÜR.

Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum, seçimin hayırlı olmasını diliyorum.

Adnan Kaya Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Adnan Kaya

Azmi Akşahin

Ayhan Yırtmaz

İsmail Hakkı Çavuşoğlu

Mücahit Şerbetçi

Ali Ünver

İlhami Konukçu

Halit Kirazlı

Selahattin Dokumacı

Cemil Bozyokuş

İsa Işıklı

Ömer Metinyurt

Hasan Hüseyin Bodur

Engin Alış

Metin Kurum

 
 
27 Kasım 2016 Pazar 16:39
Okunma: 3288
 
(1 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Sabit saffet</p> <p>2016-11-27 07:45:23</p> <p>Alucra için hayırlısı</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1774 - Kazak isyanı önderi Pugaçev idam edildi.
1817 - Mississippi, A.B.D. nin 20. eyaleti olarak birliğe katıldı.
1863 - Londra metrosu açıldı.
1898 - İspanyol-Amerikan savaşı sonrası Küba İspanya'dan bağımsızlığını kazandı.
1901 - İlk Nobel ödülleri verildi.
1902 - Mısır'da Nil nehri üzerinde inşa edilen Aswan Barajı hizmete girdi.
1906 - Theodore Roosevelt, Rus-Japon Savaşının sona ermesinde oynadığı arabuluculuk rolünden dolayı, Nobel Barış Ödülü'nü alan ilk Amerikalı oldu.
1923 - İrlandalı şair William Butler Yeats Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1927 - Fransız filozof Henri Bergson Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1929 - Alman yazar Thomas Mann Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1941 - Malaya açıklarında Prince of Wales ve Repulse olmak üzere Kraliyet Donanmasına ait iki zırhlı Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri'ne bağlı torpido bombardıman uçakları tarafından batırıldı.
1948 - Birleşmiş Milletler Meclisi, İnsan Hakları Bildirgesini kabul etti. Türkiye İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne kabul oyu verdi.
1956 - Macaristan'da çatışmalar başladı, sıkıyönetim ilan edildi.
1964 - Martin Luther King Nobel barış Ödülü'nü aldı.
1970 - Rus yazar Aleksandr Soljenitsin Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1971 - Aralarında Türkiye İşçi Partisi Genel Sekreteri Tarık Ziya Ekinci'nin de bulunduğu 26 sanıklı Devrimci Doğu Kültür Ocakları davasına Diyarbakır'da başlandı.
1975 - Rus bilim insanı Andrey Saharov Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1977 - Uluslararası Af Örgütü Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1977 - İstanbul Toptaşı Cezaevi'nden 9 siyasi tutuklu kaçtı.
1978 - Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1979 - Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Gürer Aykal görevinden alınmıştı. 10 Aralık günü bu göreve İsmet Kurt'un atanması üzerine Devlet Opera ve Balesi çalışanları Carmina Burana'nın sahnelenmesine katılmama kararı aldı. Kurt iki gün sonra istifa etti.
1979 - Rahibe Teresa Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1982 - Günaydın gazetesi yayın hayatına başladı.
1983 - Arjantin'de askeri rejim sona erdi; Arjantin'in 8 yıldan sonra ilk sivil başkanı Raul Alfonsin oldu.
1983 - Polonyalı Dayanışma Sendikası lideri Lech Walesa Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1984 - Güney Afrika'lı Piskopos Desmond Tutu Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
1987 - Sedat Simavi Basın Ödülü Uğur Mumcu'ya verildi.
1987 - İnsan Hakları Derneği "Genel Af ve Ölüm Cezalarının Kaldırılması" talepli 130 bin imzalı dilekçeyi Meclis Genel Sekreterliği'ne sundu.
1988 - Türkiye'de ilk karaciğer nakli ameliyatı yapıldı. Ameliyatı, Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden Prof.Dr. Mehmet Haberal gerçekleştirdi.
1988 - Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in veto ettiği öğrenci affı yasası Meclis'te tekrar kabul edildi. Yasa, üniversitelerde türbana izin veriyordu.
1988 - Mısırlı Necip Mahfuz Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1989 - Aliağa'da çevre şenliği yapıldı.
1993 - Güvenlik kuvvetleri Özgür Gündem gazetesinin İstanbul Kadırga'daki merkezini bastı ve tüm çalışanları gözaltına aldı.
1994 - Yaser Arafat, Shimon Perez ve Yitzhak Rabin Nobel Barış Ödülü'nü aldılar.
1994 - TBMM TV ( Meclis Tv) kuruldu.
2002 - Stanford Üniversitesi insan embriyosu klonlayacağını açıkladı.
2002 - Eski Amerikan Başkanı Jimmy Carter, 1970 lerde Orta Doğu'da sürdürdüğü diplomatik arabuluculuklarından dolayı Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
2002 - Kuzey Kore`den gelen Scud füzeleri taşıyan bir gemi Umman denizinde İspanyol donanması tarafından durduruldu.
2002 - Bangladeş gözaltına aldığı iki Avrupalı gazeteciyi serbest bıraktı.
2003 - İranlı Shirin Ebadi, Nobel Barış Ödülü'nü alan ilk müslüman kadın oldu.
2005 - 10 Aralık Hareketi ilk toplantısını İstanbul Dedeman Oteli'nde gerçekleştirdi.
 
Süper Loto
08.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu040619233854
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber