Sarıkamış Şehitlerimiz Unutulmadı

Ana Sayfa » Eğitim / Sağlık » Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

Divan Kurulu adayları listelerini açıklamasından sonra başkan seçileceği takdirde yapacaklarını anlattı.

 
 
 
Adaylar Listesini ve Vaadleri Açıkladı

İlk söz Selahattin Süleymanoğlu'na verildi.

Başkan Adayı Süleymanoğlu yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için acil eylem planlarını açıkladı.

Süleymanoğlu yaptığı konuşmada;

"Alucra için her zaman taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk, Alucra'nın şuanda birlik beraberliğe ihtiyacı var. Amacımız bu birlik beraberliği sağlayıp, yörede çok güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu oluşturmakdır" dedi. Konuşmasına şöyle devam etti:

Değerli hemşerilerim, bir ilçe düşünün Anadolunun ücra bir noktasında dağlarla çevrili, nüfusu, yüzölçümü küçük bir yer olsun. Ama bu ilçenin yiğit ve çalışkan insanları yıllar boyu yurdun dört bir yanına öyle dağılsınlar ve adını duyursunlar ki, ilçenin adını duyan birisi başka bir tarife gerek duymadan saygıyla selamlasın. O ilçe Alucra'dır, Alucralı olmak özeldir, Alucralı olmak adam gibi adam olmak demektir.

Bugün Alucra ismi etrafında toplanarak bu değerimize her kulvarda daha fazla katkı sağlamak için yeni bir heyecanla biraraya gelmiş bulunmaktayız. Bugün sen, ben yok Alucra var. Bizim anlayışımız bir olan, diri olan bir hemşeri topluluğu ile ilçemizin marka değerini daha yukarılara taşımak olacaktır.

Vakfımızın kurumsal kimliğinin geliştirilmesi gerekiyor. İnterneti, sosyal medyayı etkin kullanarak genel kurullarda akla gelen değil, heran canlı bir iletişim ağı haline gelen bir vakıf anlayışı oluşturacağız. Gurbetteki Alucralıların hem bulundukları yerde hemde memleketle olan iletişim bağlarını güçlendireceğiz. Özelikle gençlerin memleketini ve birbirini daha yakından tanımasını ve Alucralılık bilincini geliştirmesi için gençlere daha fazla ağırlık vereceğiz. Onları yönetim süreçlerine ortak ederek onların görüşlerinden yararlanacağız.

Gitmesekte görmesekte o köy bizim köydür anlayışını kabul edemeyiz. O köy bizimse oraya her yıl gideceğiz. Her mevkiide siyasetcilerimiz bürokratlarımız var, Ülkenin önde gelen iş adamları olan hemşerilerimiz var. Çalışkan ve başarılı esnaflarımız, memurlarımız var. Nereye gitseniz elinizi uzattığınızda tutacak bir hemşerimizi görebilirsiniz. İşte marifet bu büyük gücü harekete geçirip, Alucra ve Alucralılara hizmet için bir ortak hedefte birleştirmekte. Biz bu konuda iddialıyız, bu potansiyeli açığa çıkaracak ve daha güçlü olacağız. Somut olmayan taleplerle değil, projeler geliştirerek Alucranın gelişimi için siyaset kurumundan, devletimizden talepte bulunacağız. Biz bu Vakıfa dinamik yönetim anlayışını getirmek için aday olduk. Sizlerin vereceği destekle bu vakfı, hep birlikte daha ileri taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu seçimin hayırlara vesile olmasını, Alucra ve Alucralıların birliğine dirliğine katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

Selahattin Süleymanoğlu Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Selahattin Süleymanoğlu

Arif Dede

Hüseyin Efkari Dolu

Selami Sivritepe

Osman Coruh

İbrahim Tepe

Zeynel Ulus

İbrahim Yelek

Soner Seferoğlu

Ali Rıza Yakupoğlu

Ahmet Dikbaş

Hüseyin Taştan

Ramazan Türkmen

Can Ayrıç

Yıldırım Kılıçkaya

Daha sonra söz hakkını diğer Başkan Adayı Adnan Kaya, yönetim kurulunu mütevelli üyelli üyelerine açıklayarak Alucra için yapacaklarını anlattı.

Başkan Adayı Kaya yaptığı konuşmada;

"Değerli hemşerilerim, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Konuşmama son zamanlarda kullanılan bir sözle başlamak istiyorum. Dünya Beşten Büyüktür.

Yıllardır bu toplumun içerisindeyim, yanındayım, sıkıntı ve dertleri iyi bilen bir evladınız bir kardeşinizim. Bu kardeşiniz 3 sene Doludere Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği, 4 sene Dernek Başkanlığı, 58.dönem Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış, hem STK hemde siyaset tecrübesi kazanarak karşınıza gelmiş bulunmaktayım.

Değerli hemşerilerim 30 bin Alucralının yoğun olarak yaşadığı, merkez olarak tabir edilen Beyoğlunda toplumun çektiği sıkıntılar İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizede yansımakta bununla beraber birlik ve beraberliğimizi yakalayamamaktayız. Alucra Vakfı Beyoğlu merkezli en büyük STK'dır.

Ama maalesef bu büyüklüğümüzün farkında değiliz yahu umursamıyoruz. Artık fedakarlık oluşturmanın zamanı geldi. Senelerdir merkezde kaybediyoruz. Artık kaybetmeyelim. Halkı ile bağdaşan bütünleşen bir Vakıf olalaım. 30 Bin merkezde 100 bin İstanbul'da 500 bin Türkiye genelinde Alucralı hemşerilerimizle bir ve beraber olan güçlü Alucra Olalım. Bunu yapmak için azimde var güçde var istekte var, tabikii sizlerinde dsteği var.

Maddiyatın ve Ekonomik sorunların ön plana çıktığı bizi biz yapan değerlerimizin birer birer kaybolduğu toplumunuzda yeniden harekete geçmek, kaybettiğimiz heyecanımızı yeniden yakalamak için biz Varız, ya SİZ?

Bu genel kurul bir oylama değil, Alucraya, Alucralıya olan sevdamımızın yansımasıdır. Değerli hemşerilerim bugün burada bizi tercih ettiğiniz takdirde Alucra Vakfına bir başkan veya yönetim kurulu seçmekte kalmayacak, Alucralıya hizmet sevdalısı olan bir ekibe gönlülünüzü veya yüreğinizi vereceksiniz. Konuşmamın başında sözü tekrarlıyorum ALUCRA TOPLUMU BEŞTEN BÜYÜKTÜR.

Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum, seçimin hayırlı olmasını diliyorum.

Adnan Kaya Başkanlığındaki liste şu isimlerden oluşmakta:

Adnan Kaya

Azmi Akşahin

Ayhan Yırtmaz

İsmail Hakkı Çavuşoğlu

Mücahit Şerbetçi

Ali Ünver

İlhami Konukçu

Halit Kirazlı

Selahattin Dokumacı

Cemil Bozyokuş

İsa Işıklı

Ömer Metinyurt

Hasan Hüseyin Bodur

Engin Alış

Metin Kurum

 
 
27 Kasım 2016 Pazar 16:39
Okunma: 3436
 
(1 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Sabit saffet</p> <p>2016-11-27 07:45:23</p> <p>Alucra için hayırlısı</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1605 - Cervantes'in Don Kişot adlı romanı ilk kez yayımlandı. Romanın 2. bölümü ise tam 10 yıl sonra basılacaktır.
1685 - Viyana'da ilk kafe Johannes Diodato tarafından açıldı.
1819 - Simon Bolivar Kolombiya Cumhuriyeti'ni ilan etti.
1851 - Şirket-i Hayriye kuruldu
1852 - Sand River antlaşması ile BirleşikKrallık, Transvaal'deki (Güney Afrika) Boer kolonilerinin bağımsızlığını kabul etti.
1875 - Karaköy Beyoğlu arasındaki Tünel hizmete girdi. Tünel dünyanın en eski ikinci ve en küçük metrosuydu.
1904 - Anton Çehov'un yazdığı Vişne Bahçesi oyunu ilk kez Moskova Sanat Tiyatrosu nda sahnelendi.
1909 - Fenerbahçe ile Galatasaray ilk kez karşılaştı; FB:0, GS:2
1917 - ABD, Virgin Adaları karşılığında Danimarka'ya 25 milyon dolar ödedi.
1923 - Mustafa Kemal Paşa'nın İzmit'te düzenlediği ilk basın toplantısı, sabaha karşı sona erdi.
1929 - Elzie Crisler Segar tarafından yaratılan Temel Reis (Popeye) karikatürü ilk kez bir gazetede yayımlandı.
1942 - Ankara'da ekmek karneye bağlandı.
1944 - Monte Cassino Savaşı: II. Dünya Savaşı'nın en uzun ve kanlı çarpışmalarından biri başladı.
1945 - SSCB ve Polonya birlikleri Varşova'ya girdi.
1946 - BM Güvenlik Konseyi ilk toplantısını yaptı.
1960 - Yahya Kemal Müzesi açıldı. Müze Fatih Külliyesi'nin Baş Kurşunlu Medresesi'nde bulunuyor.
1961 - Kongo Başbakanı Patrice Lumumba öldürüldü.
1964 - Londra Konferansı'nda Kıbrıs Türk toplumunu temsil eden Rauf Denktaş konuştu. Rauf Denktaş, federal yönetime gidilmezse, ayrı bir hükümet kuracaklarını açıkladı.
1966 - Bir Amerikan B-52 bombardıman uçağı, İspanya üzerinde bir yakıt tanker uçağı ile yakıt ikmali sırasında çarpıştı ve dört hidrojen bombasını Palomares köyü civarına düşürdü. Palomares olayı olarak hatırlanan olayda çevrede radyasyon kirliliği oluştu.
1971 - Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Erdal İnönü'nün evinin önüne dinamit atıldı.
1973 - Ferdinand Marcos, Filipinler'in "ömür boyu" başkanı oldu.
1974 - Resmî olarak son Anadolu parsı öldürüldü.1
1984 - Dolandırıcılıktan yargılanan Abidin Cevher Özden (Banker Kastelli) beraat etti.
1987 - Bülent Ecevit, Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı davranmaktan 11 ay 20 gün hapse mahkum edildi. 12 Eylül darbesinden sonra Bülent Ecevit hakkında 80, Süleyman Demirel hakkında 55 dava açılmıştı.
1990 - Yazar Aziz Nesin, kendisine "vatan haini" dediği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Kenan Evren aleyhine tazminat davası açtı.
1991 - 2. Körfez Savaşı, müttefik uçaklarının Irak ve Kuveyt'teki hedefleri vurmalarıyla başladı. Irak, misilleme olarak İsrail'e 8 adet Scud füzesi yolladı.
1992 - İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) Kuzey İrlanda'da protestanlara ait bir binayı bombaladı, 7 işçi öldü.
1994 - Güney Kaliforniya'da 6,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 61 kişi öldü, 20 milyar dolar hasar olduğu tahmin ediliyor.
1994 - 21 Ocak'ta fırlatılması planlanan ilk Türk uydusu Türksat 1A'yı taşıyacak Arien füzesi arızalandı. Fırlatma işlemi 10 gün ertelendi.
1995 - Avrupa Parlamentosu, Saharov Ödülü'nü cezaevinde bulunan eski DEP milletvekili Leyla Zana'ya verdi.
1995 - Japonya'nın Osaka-Kobe bölgesinde 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 6 binden fazla kişi öldü.
2000 - İstanbul'da bir villaya operasyon düzenleyen polisle çıkan çatışmada, Hizbullah'ın elebaşı Hüseyin Velioğlu ölü ele geçirildi. Genişletilen operasyonda, mezar evler ortaya çıkarıldı ve çok sayıda Hizbullah mensubu yakalandı.
2005 - İstanbul'da 97 şehit asker ailesi ve malul gaziye Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
2007 - Kuzey Kore'nin nükleer denemesi üzerine Chicago Üniversitesindeki sembolik Kıyamet Günü Saati 11:55'e ayarlandı (12 Kıyamet demektir) Saat soğuk savaş boyunca 18 kez değiştirilmiştir.
 
Süper Loto
12.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu081315212246
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber