Ana Sayfa Güncel Afrin Şehidi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Afrin Şehidi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda terörist tarafından tanka düzenlenen saldırıda şehit olan Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ için memleketi Şebinkarahisar'da cenaze töreni düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2018 Salı 16:06
Afrin Şehidi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yaparken Afrin’de terörist gruplar tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ'ın cenazesi Şebinkarahisar'da toprağa verilmek üzere Gaziantep havaalanında düzenlenen askeri törenin ardından Ordu- Giresun Havaalanına getirildi. Giresun halkı şehidini havaalanında karşılayıp konvoy eşliğinde karayolu ile Şebinkarahisar'da baba ocağı Avutmuş mahallesine getirdi.

Avutmuş mahallesinde bulunan camide, ilkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törende, şehidin kendisi gibi Uzman Çavuş olan kardeşi Engin Aktağ ve vatani görevini yapmakta olan kardeşi Umut Akdağ'da katıldı. Tören alanında şehidin annesi, babası, eşi Nuray ve oğlu Muhammed Enes gözyaşlarını tutamadı. Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Ufuk Aktağ tekbirler ve dualar eşliğinde Avutmuş mezarlığında toprağa verildi.

Şehit Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Akdağ'a son görevini yerine getirmek için, İstanbul, Kocaeli, Giresun ve çeşitli il ve ilçelerden on binlerce insan adeta sel olup Şebinkarahisar'a aktı. Avutmuş mahallesinde düzenlenen tören ve cenaze namazına, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Alucra Kaymakamı Hulusi Teke, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, il ve ilçelerden gelen siyasi parti temsilcileri, Köy muhtarları, Köy dernek başkanları ve çevre ilçelerden de gelen on binlerce halk katıldı.

Mekanın Cennet olsun Şehidim... Rabbim aile efradına sabırlar versin, VATAN sağolsun.

YORUMLAR
  • yorum2018-02-08 11:19:25Erdem Ekşi

    Şehidim Mekanın cennet olsun.Şehidlerin Babası Hz Hamza'ya Allahım seni komşu eylesin.Ruhun şad olsun.Amin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber