Ana Sayfa Güncel AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİ AĞAÇLANDIRILDI

AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİ AĞAÇLANDIRILDI

Afyon ili İscehisar ilçesi Doğanlar köyünde bulunan "GİRESUN ŞEHİTLİĞİ" 2010 Yılı Mart ayında yapılan çalışma ile ağaçlandırıldı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2010 Cuma 10:18
AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİ AĞAÇLANDIRILDI

3. Feshane Giresun Günlerinde Çevre ve Orman Bakanımız ve aynı zamanda Alucramızın Eniştesi olan Sayın Veysel EROĞLU tarafından sözü verilen Giresun Şehitliğinin Çevre düzenlenmesi ve ağaçlandırılması çalışması 2010 mart ve nisan ayı içerisinde Giresun'dan gelen 25 kişilik bir ekiple tamamlanmıştır.

Kurtuluş Savaşının Aziz Kahramanlarını birkez daha Şükranla Minnetle anıyoruz. Doğanlar köyünde birde Şehitlik adına kurulmuş bir dernek bulunmaktadır. Bu dernek Giresun Dernekler Birliği işbirliği ile biraz daha aktif hale getirilmeye çalışılmaktadır. Bu ağaçlandırma çalışmasını yerinde incelemek üzere Alucra Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve  Giresun Dernekler Birliği yöneticisi Avni AYDIN, Afyon'daki şehitliğimize bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur. Ayrıca Giresun Dernekler Birliği yöneticisi Avni Aydın Şehitliğin aydınlatılması ve su sorunu için köy muhtarı ve ilgli kurumlarla bir çalışma başlatmıştır.

1993 yılında açılışı yapılan ve her yıl 29 Ağustos'ta Doğanlar Köyünde bulunan Giresun Şehitliği resmi olarak anma törenleriyle ziyaret edilmektedir. Anma törenlerine üst düzey askeri temsilciler, yörenin mülki erkanı ve Giresun'dan gelen resmi kurum temsilcileri bu anma programını tertip etmektedirler. İstanbul, Bursa, Ankara gibi birçok ilden gelen Giresunlular şehitliğimizi ziyaret ederek yapılan etkinliklere katılmaktadırlar. 29 Ağustos'da tüm Giresunluları şehitliğimizi ziyarete bekliyoruz.

Haber: Avni Aydın
Alucrahaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber