Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Ak Parti Heyetinden Yeni Hastanede İnceleme

Ak Parti Heyetinden Yeni Hastanede İnceleme

50 yatak kapasiteli yeni Alucra Devlet Hastanesinde Ak Parti yöneticileri incelemede bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2017 Pazar 23:24
Ak Parti Heyetinden Yeni Hastanede İnceleme

İhalesi 27 Ocak 2015 de yapılan 15 Nisan 2015'de yapımına başlanan yeni Alucra Devlet Hastanesinde yüklenici firma bir türlü bina teslimatını gerçekleştiremedi. Teslimat tarihi 12.04.2016 olarak belirlenen fakat iklim şartlarını göz önünde bulundurarak 3 kez teslim tarihi ertelenen inşaatın %95 lik kısmı tamamlandı.

Ak Parti Alucra İlçe Başkanı, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı Başhekim Dr. Kaan Karakaya ve İdari ve Mali İşler Müdürü İlyas Aydoğan'dan hastanenin son durumu hakkında bilgi aldılar.

Ak Parti İlçe Başkanı Yalçın Eker;

"Şuanda Alucra Devlet Hastanemizin inşaat çalışmaları bitmiş olup teslimatın yapılabilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu hastanenin bu zamana kadar açılamamasının en büyük sebebi hastanemizi yapan alt yüklenici firmanın iflas edip çalışmaları durdurmasıdır. Bu nedenle ilgili firmada muhattap kimse olmamasından dolayı ciddi bir zaman kaybı oldu. Şuanda teknik anlamda hastanemizin %95 i tamamlanmış olup, ihaleyi alan yüklenici firmanın biran evvel binayı teslim etmesi için gerekli takibatı yapıyoruz. Bina Sağlık Bakanlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze teslimatı yapılır yapılmaz yeni hastanemizi hizmete geçirmiş olacağız" dedi.


İncelemede Ak Parti Alucra İlçe Başkanı Yalçın Eker, Parti yönetiminden İsmail Yurtsever,  Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Başhekim Dr. Kaan Karakaya ve İdari ve Mali İşler Müdürü İlyas Aydoğan' da eşlik etti.

 

YORUMLAR
  • yorum2017-11-06 03:05:46murat

    iyi emeği geçenlere sağaolsun.yanlızz doktorları uzman personeli tuta bilecekmiyiz

  • yorum2017-11-06 00:37:28Yusuf Saraçoğlu

    Hersene sadece haberlere inceleniyor diye bir haber yapılıyor yıllar oldu nedense bir türlü acilamadi gitti hastane kim bilir neler dönmüştür yapımında

  • yorum2017-11-05 23:07:22Süleyman GÜVENÇ

    Hayırlı olsun İnşallah otogar gibi olmaz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber