Ana Sayfa Güncel AK Parti'nin 5.Projesi: Çim Sahalar

AK Parti'nin 5.Projesi: Çim Sahalar

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, "28 Günde 28 Proje" başlığı altında yapılacak yatırımları açıklamaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 10:07
AK Parti'nin 5.Projesi: Çim Sahalar

28 Projeden 5.si olarak Amatör Futbol Takımları için Çim Sahalardan bahseden Canikli konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Giresun aslında sporun, özellikle futbolun çok sevildiği önemli şehirlerimizden birisidir. Günümüze kadar her alanda birçok başarılı sporcumuz yetişmiş, şehrimizin övünç kaynağı olmuştur. İlimizde amatör futbolun ve Giresunspor'un daha da başarılı olabilmesi için bu güne kadar hükümetimiz tarafından sentetik çim sahalar birçok yere yapılmıştır. Ancak doğal çim sahalarda yapılan idmanların, çalışmaların sporcu sağlığı ve gelişimi için daha yararlı olduğu kuşkusuzdur. Bu nedenle gerek Giresunspor alt yapısı için gerekse amatör futbol takımları için 3 adet çim saha yapılması planlanmaktadır. Halen Aksu Mahallesi ve Etbaşoğlu'nda bulunan Hazine ve Orman Genel Müdürlüğü adına kayıtlı bulunan 2 ayrı araziye 3 ayrı çim saha yapılması planlanmıştır. Bu hususta gerek Orman Genel Müdürlüğü gerekse Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Bu resmi tahsis ve kiralama işlemleri ile imar planındaki değişiklik süreçleri tamamlandığından en kısa sürede 3 ayrı futbol çim sahası yapılacaktır. Böylece amatör futbol takımlarımız ile Giresunspor'un genç takımları için daha iyi şartlarda idman yapma ve kendisini geliştirme imkânı sağlanacaktır" dedi.

ALUCRALI GENÇLER ÇİM SAHA İSTİYOR

"Sayın Vekilim,

Eskiden İhsaniye Ekşi ablanın çimenlerinde top oynadığınız zamanları göz önüne getirdiğinizde ne kadar şanslı olduğunuzu düşünüyoruz. Şimdi o çayırlar çimenler yok! Toprak zeminde patates kuyusuna dönen çukurlarda Alucra Spor adını bu yıl liderliğe taşımış bulunmaktayız. Biz kimseden maddi bir destek beklemediğimiz gibi bize yardımcı olmak isteyenlerede asla hayır demedik. Tek isteğimiz bu gençlere güvenip sahip çıkmalarıydı. Bize güvenenleride asla mahçup etmedik, etmemeyede çalışıyoruz. Bu gün heyecanla gazetelerden çim saha yapılmasına yönelik projelerinizi okuduk, inşaallah Alucra için bu saha göz ardı edilmez. Sizden Alucralı gençler olarak ilçemize daha öncede Turan Bulutçu MYO açılışında gündeme getirdiğiniz çim sahanın açılmasını rica ediyoruz."

Alucra Gençleri


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber