Ana Sayfa Siyaset AKP'de İl Başkanlığı Düğümü Çözüldü

AKP'de İl Başkanlığı Düğümü Çözüldü

Bir süredir ataması yapılamayan AKP İl Başkanlığına vekalet Bakan Hasan Ali Tütüncü asaleten atama yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2011 Perşembe 09:46
AKP'de İl Başkanlığı Düğümü Çözüldü
AKP Giresun İl Başkanı Mehmet Geldi'nin geçtiğimiz ay içerisinde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrılmıştı. Geldi'nin, istifa etmesi nedeniyle boşalan il başkanlığı görevine bir aylık zaman sonra Hasan Ali Tütüncü, AKP Genel Merkezi tarafından asaleten atandı.

Tütüncü, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün genel merkezden kendisinin asaleten atandığı bilgisinin ulaştığını söyledi.

"Bu süreç bize bir şey gösterdi Ak Parti il başkanlığının ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunu bize gösterdi." diyen Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz işin daha rahat yapabileceğimiz bir iş olduğunu düşünürken özellikle seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde bu işin ne kadar büyük sorumluluk olduğunu gördük. Her ne kadar seçim dönemine gelsek de daha önce başladığımız ve acilen bitirilmesi gereken projelerin bitirileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. 'Bu görevi yapacak en iyi kişi değilim' diye düşünsem de ve diğer aday arkadaşların bu görevi daha hakkıyla yapabileceğine inansam da, bu görev bize verildi. Bizde verilen bu görevi en layıkıyla yapmak için ve herkesi kucaklamak için çaba harcayacağız. Teşkilatımızla birlikte Ak Partili olsun olmasın, herkesi kucaklama niyetindeyiz."

Tütüncü, il başkanının belirlenmesi sürecince kendisine destek veren, vermeyen herkes ile yönetim kurulu ve tüm kamuoyuna teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber