Ana Sayfa Siyaset AKP'de İl Danışma Meclisi Toplandı

AKP'de İl Danışma Meclisi Toplandı

Akpi Giresun İl Danışma Meclis toplantısı yapıldı. Akp Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli dün partisince düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısında Giresun Üniversitesine yönelik çok sert bir tepki ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2010 Pazartesi 14:46
AKP'de İl Danışma Meclisi Toplandı

Toplantıda konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, referandum sürecinde Türkiye’nin AK Parti’ye büyük bir görev verdiğini belirterek kendilerine güvenenlere teşekkür etti.

12 Eylül’den önce Türk milletine daha iyi bir gelecek vaat ettiklerini belirten Canikli, "Milletimize 12 Eylül öncesi verdiğimiz vaatleri tek tek yerine getireceğiz. Bu milletimizin, ülkenin geleceğine yönelik olarak bize verdiği bir görevdir" dedi.

Ülkede ciddi bir muhalefet boşluğu olduğunu da vurgulayan Canikli şu ifadeleri kullandı; "Türkiye’de maalesef muhalefet yok. Ensemizde nefesini hissedecek bir muhalefet arıyoruz. Ana muhalefet partisinin hiçbir konuda en ufak bir proje ortaya koyduklarını görmedik. Ana muhalefet partisinin Kılıçdaroğlu ile birlikte değişeceğine inanarak umutlanmıştık ancak bu umudumuz kısa sürdü. Mum yatsıya kadar bile yanmadı. İstediğimiz ve aradığımız muhalefet halen yok. Ülkenin yönetimine böyle talip olunmaz. Kılıçdaroğlu’nun zikzaklarını izlemekten başımız döndü. Kılıçdaroğlu ne derse birkaç gün sonra tersini söylüyor. Söz ağızdan çıktıktan sonra kesinlikle yerine getirilmelidir. Bu konuda örnek birisi varsa o da başbakanımızdır."

Kılıçdaroğlu’nun sık sık yolsuzluk dosyalarından bahsettiğini ancak, böyle bir şey olmadığını
ifade eden Canikli; "Bugüne kadar Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluklarla ilgili savcılığa verdiği tek bir
dosya bulunmamaktadır. Sadece Deniz Feneri ile ilgili dosya vardır, onun da bizimle ilgisi olmadığı kanıtlanmıştır. Kılıçdaroğlu yolsuzluk arıyorsa kendi belediyelerine baksın. Elinde gerçekten belge varsa samimi ise açıklasın. Elinde belge yoksa konuşmasın. Kendi belediyelerinin icraatlarına baksın. Kendi belediyeleri ile ilgili Sayıştay da dahil olmak üzere devletin kayıtlarında hangi bilgiler var, onlara baksın. Çok merak ediyorsa, çok görmek istiyorsa hatta kendisine en yakın belediyeden başlasın. Eğer yolsuzluk görmek istiyorsa gitsin kedi belediyelerine baksın. Bizde bulamaz. Olduğu zaman da oluyor, zaman zaman olabilir. Binlerce belediyemiz var. Anında gereğini yapıyoruz, kim olursa olsun. Hangi siyasi partiden olursa olsun. Görevden el çektiriyoruz. Yargıya intikal ettiriyoruz. Kesinlikle bir kapatma söz konusu değil" dedi.

Kılıçdaroğlu'nu, AK Partili belediyelerle ilgili elindeki belgeleri kamuoyuna açıklamaya davet eden
Canikli, "CHP iktidar olduğu zamanlarda milletin kaynaklarının nasıl sömürüldüğü, kişilere, gruplara ve partiye nasıl aktarıldığını biz unutmadık. Milletimiz de unutmadı. Zannetmesin ki 'Aradan bunca zaman geçti, insanlar bu acı hatıraları unutmuştur' demesin. Öyle düşünmesinler. Her şey kaydediliyor. Zamanı gelince de yüzüne vurulur. Böyle bir yaklaşım olmaz. Böyle bir anamuhalafet partisi ülkeyi yönetmeye talip olmaz. Bunu kınıyorum. Böyle bir yaklaşımı reddediyorum. Yarından tezi yok, bütün olduğunu iddia ettiği hususları gelsin kamuoyu ile paylaşsın. Bu hodri meydandır. Bir samimiyet testidir aynı zamanda.

Türkiye şu anda cumhuriyet tarihinin en güçlü ekonomisine sahiptir. Dünya ekonomistleri, profesörler Türkiye’den övgü ile bahsediyorlar. Gelişmiş ülkelere bizimle birlikte iş birliği yapmak için sıraya girmiş durumdadırlar. 1960 yılından bu yana ülkemize borç veren İMF dönemi 2008 yılında AK Parti tarafından sonlandırılmıştır" şeklinde konuştu.

Canikli, AK Parti’ye katılımlarında olduğuna değinerek, "Halkımızın bize olan güveni devam
etmektedir. Özellikle 12 Eylül’den sonra partimize katılmalar akın akın devam ediyor. Diğer partilerde umduklarını bulamayanlar AK Parti’ye geliyorlar" dedi.

Toplantıda AK Parti tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi programına katılarak yapılan imtihan sonunda ilk üçe girenlerle, AK Parti ilçe başkanlarına milletvekilleri tarafından plaket verildi.

Toplantının sonunda ise Giresun’un Çamoluk ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek AK Partiye katılan 48 kişiye milletvekilleri ve il başkanı tarafından parti rozeti takıldı. Çamoluk ilçesinden CHP’den ayrılan 48 kişiyle birlikte toplam 117 kişi AK Parti’ye katıldı.

Toplantıya AK Parti Giresun Milletvekilleri Nurettin Canikli, Hacı Hasan Sönmez, Ali Temür, Giresun AK Parti İl Başkanı Mehmet Geldi, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, partili belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanlığı ve parti üyeleri katıldılar.

Haber: Fatma Uğurlu
Kerasushaber.net
 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber