Ana Sayfa Güncel Ali Erilli Abimizden Darbeci Teğmene Tepki

Ali Erilli Abimizden Darbeci Teğmene Tepki

İlçemizin sevilen saygın şahsiyetlerinden eski belediye başkanımızın ağabeyi Ali Erilli 15 Temmuz Darbe gecesi askerle yaşağı olay basına yansıdı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 23:45
Ali Erilli Abimizden Darbeci Teğmene Tepki

Konuyla alakalı yaşananları Alucralı hemşerimiz eski Alucra Belediye Başkanı Ahmet Erilli'nin ağabeyi Ali abimiz şöyle açıkladı:

"Değerli dostlar Darbenin ilk günü yaşadığım bir olay iradem dışında afişe oldu. Haklı olarak sevenlerimiz endişelendi. Bizi düşünen ve dua eden herkese teşekkür ediyorum. Olay şöyle gelişti. Cumartesi saat 02:00 sıralarında Bayram'dan sonra İzmir Selçuk'taki bir dostumu ziyaretten dönüyordum.

İstanbul il sınırı Şekerpınar kavşağını geçtiğimiz sırada trafik tamamen durmuş, kontakları kapamıştık. 3 asker otobüsü tamamen dolu emniyet şeridinden yol almaya çalışıyor, millette yol vermek istemiyordu.

6-7kişilik gruba yardım için bende katıldım. Askerleri geri dönmeleri için ikna etmeye uğraşırken, sanki afyonlanmış bir üsteğmen elinde tabanca ve 2 er ellerinde makinalı tüfekle havaya ateş etmeye başladılar. Önce dağılın diyerek bir gencin kafasına, duruma sözle müdahele edince tabancayı benim kafama doğrulttu. Beynini dağıtırım diyerek tehdit etti. Bende hadi dağıt deyince tekrar havaya ateş etmeye başladı. Ben yedikleriniz haram olsun deyince namluyu tekrar bana yöneltti. İşte o sırada Beyoğlu'ndan bir arkadaşım Ali abi diye beni çekiştirince tekrar havaya ateş etmeye başladı. O sırada orada bulunan genç bir delikanlı resim çekecekken sorgusuz sualsiz onu bacağından vurdu. Geri çektirilirken bende resim çekmek isteyince erlerden biri çekersen vururum deyince daha geriden sadece otobüsün plakasını çeke bildim. Beni oradan geri çeken İlhan arkadaşıma teşekkür ediyorum. Allah bu zalim alçaklara fırsat vermesin. Bütün dostları REİS'ten emir gelinceye kadar  meydanlara hakim olmaya davet ediyorum. Umutmayalım ki Zafer İnananlarındır."

YORUMLAR
  • yorum2016-07-19 16:52:35Bayram Kundak

    Hocama selam ve saygılarımı sunarım.Geçmiş olsun.Frekanslar uyuşmamış çünkü biri Hakkı diğeri ise batılı temsil ediyor,buradaa iki tip insanı görüyoruz.Birisi hak etmediği yeregelmiş şımarık,terbiyesiz,halk düşmanı diğeri ise asil duruşu ile,vakar ve sadakati temsil ediyor.Halk insanı,hizmet eri.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber