Ana Sayfa Güncel ALSİYAD'A YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ

ALSİYAD'A YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ

Kısa adı ALSİYAD olan Alucra Sanayici İş Adamları derneği 20.03.2010 tarihinde Alucra Kalkındırma ve Eğitim Vakfı binasında genel kongresini gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2010 Pazar 19:08
ALSİYAD'A YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ

Alucra Sanayici işadamları yöneticileri yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin olağan genel kurul toplantısında birincisinde yeterli çoğunluk sağlanamadığından ertelenen ikinci genel kurul toplantısı 20.03.2010 günü saat 14:00'de ilan edilen yerde çoğunluğa bakılmaksızın toplandı. Katılımın az olduğu kongrede İş Adamları dernek Başkanı Muammer Döğenci tekrar başkan seçildi. Genel kurula Alucra Basını ve Köy derneklerimizde iştirak etti.

FAALİYET RAPORU

Görevde olduğumuz üç yıl içerisinde derneğimize yeni üyeler kazandırdık. 2007 yılında Alucra'daki ilköğretim okullarındaki öğrencilerimize 1400 adet diş fırçası ve macun dağıttık. Alucra Devlet Hastahanesinin iki yıllık temizlik malzemeyi kısmen dernektenkısmende sponsorlardan alarak karşıladık. 2008 yılında Fatih İlköğretim Okuluna bir adet projeksiyon cihazı bağışladık. Meslek Yüksek Okulu ile ilgili olarak 17.05.2008 tarihinde Nippon Otelde Rektörümüzünde katıldığı toplantıya ev sahipliği yaptık.

2008 yılının ikinci yarısından itibaren Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulunun Okulunun yapımı için bu yönde çalışmalarda bulunarak okulun bitirilmesine destek verdik. Sizlere kısaca faaliyetlerimizin özetini sundum, sevgi ve saygılarımla.

Dernek Başkanı

Muammer Düğenci

GENEL KURUL TUTANAĞI

Dernek başkanı Muammer Döğenci tarafından toplantı açıldı ve açılış konuşması yapıldı.
Gündemin görüşülmesine geçildi.

1. Madde gereğince ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okundu.
2. Gündemin ikinci maddesi gereğince divan teşkiline geçildi. Adaylar tespit edildi. Yapılan açık oylama sonucunda divan başkanlığına Mustafa Dolu, Divan üyeliklerine Enver Süleymanoğlu ve Süleyman Baba seçildi. Seçilen divan göreve başladı
Başkan Mustafa Dolu gündemi genel kurulun bilgisine sundu ve oyladı. Oy birliği ile kabul edildi.
3. Gündemin üçüncü maddesi gereğince Başkan Muammer Döğenci faaliyet raporu okundu ve müzakereye açıldı. Rapor hakkında konuşan olmadı
4. Gündemin dördüncü maddesi gereğince denetleme kurulu raporu Haluk Zerin tarafından okundu.
5. Yönetim Kurulu raporu genel kurulun ibrasına sunuldu. Oy birliği ile ibra edildi. Denetleme kurulu raporu genel kurulun ibrasına sunuldu. Oy birliği ile kabul edildi.
6. Gündemin altıncı maddesi gereğince seçimlere geçildi. Adayların divana müracaatı gereği 10 dakikalık ara verildi. Süre sonucunda 1 liste geldi.
7. Üç yıl süreyle görev yapacak olan yönetim kurulu denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile onur kurulu üyelerinin seçimi yapılmıştır. Yapılan oylama sonucunda seçime giren liste 27 oyla seçilmiştir.

Yönetim Kur.Asil                              Yönetim Kur.Yedek
1. Muammer Ali Düğenci                     1. Muhlis Akmen
2. Mustafa Paça                               2. Halil İbrahim Gülal
3. A.Refik Bulutçu                             3. Hakkı Közleme
4. Murat Zafer Döğenci                      4. Ahmet Dikbaş
5. Ali Ağca                                       5. Nuray Ekşi
6. Haluk Zerin
7. Halit Kirazlı
8. Süleyman Baba
9. İzzet Elal    

Denetleme Kur.Asil  
              Denetleme Kur.Yedek
1. Azmi Akşahin                           1. Ahmet Dursun Yurtsever
2. Enver Süleymanoğlu                 2. Mustafa Dolu
3. Rüştü Döğenci                         3. Ömer Metinyurt

Onur Kurulu

1. İhsan Tekoğlu
2. Doğan Yakupoğlu
3. Hasan Kaptı
4. Ömer Lütfü Çelik
5. Mümtaz Safi    

8. Gündemin görüşülmesinden ve seçimin yapılmasından sonra Divan Başkanı Mustafa Dolu katılanlara ve seçilenlere başarılar diledi.

DİLEK VE TEMENNİLER

Dilek ve Temenniler bölümünde yapılan konuşmaların tamamı Alucra Vakfı seçimleri ile alakalıydı. Alucra Vakfı sayın Halil İbrahim Gülal yaptığı konuşmada, Vakıfın 64 mütevellisi olduğunu vefat edenlerle bu sayının 55'e düştüğünü bu 55 kişinin 25'i de il dışında olduğu için mevcut yönetimin 30 kişiyle yürütüldüğünü, 64 kişilik mütevelli sayısının çoğaltılması için gerekli çalışmların yapıldığını, yeni seçimde yeni üyelerinde Vakıf yönetimi için aday olabileceğini bunun için Alucra'ya Hizmet isteyen herkesin TC Kimlik ve Cep Telefonu numarası ile başvuru yaptığı takdirde Vakıfa üye olabileceğini söyledi. Bu mütevelli sayısının çoğaltılması için çalışmaların devam ettiğini Vakıfa üye olmak isteyen herkesi davet ettiklerini de dile getirdi.

Ömer Demirağ Ağabeyimizde, "Şuan ki bina Alucra'ya yakışmıyor, tüm köy dernekleri ile birleşerek daha güzel bir bina alınabilir ve Alucra'ya bir Kültür Merkezi yapılabilir" dedi.

Süleymam BABA ise, "Alucra Vakfının mütevellisinin Alucra'yı temsil etmediği, mevcut binanın Alucra'ya kesinlikle yakışmadığı, Vakıf olarak daha faal bir çalışmaların yapılması gerektiğini" söyledi. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber