Ana Sayfa Güncel Alucra - Yağlıdere Arası şehirlerarası Yol Oluyor

Alucra - Yağlıdere Arası şehirlerarası Yol Oluyor

Alucra'yı Kardeniz'e bağlayacak olan Kurtbeli Yolu her geçen gün önem kazanıyor. Yağlıdere-Üçtepe-Akpınar grup yolu şehirlerarası bağlantı yolu haline geliyor.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2010 Pazartesi 13:01
Alucra - Yağlıdere Arası şehirlerarası Yol Oluyor

Yağlıdere Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yaptığı yoğun standart geliştirme çalışmaları neticesinde geçtiğimiz aylarda Karayolları ağına alınan 55 kmlik grup yolu artık şehirlerarası bir ulaşım güzergâhı oluyor.

Yağlıdere Kaymakamı İsmail Özkan, yaptığı açıklamada;

"
Espiye-Yağlıdere ve Alucrayı birbirine bağlayan bu yol, özellikle kış aylarında yaşanan ulaşım güçlüklerini azaltacak. ilçemizi merkezi bir konuma getirecek ve gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan Yağlıderenin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Geçtiğimiz haziran ayında ilçemizde yaşanan sel afeti sebebiyle yavaşlayan çalışmalar, eylül ayı içinde hızlandı. Yağlıdere - Koçlu Köyü arasındaki 13 kmlik bölümde 2. kat asfalt çalışmaları yapılmakta olup; sel nedeniyle büyük hasar gören yolun diğer kısımlarında beton duvar çalışmaları devam etmektedir" dedi.

Her geçen gün dahada önemi artan Kurtbeli Yolunun ilçemize kazandıracağı olumlu ivme kuşkusuz ilçemizin gelişmesinde önem arzedecektir. Alucralılar bu yolun tamamlanmasını sabırsızlıkla beklemektedirler.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber