Ana Sayfa Güncel Alucra 'ya Yurt-Kur'un İlgisizliği

Alucra 'ya Yurt-Kur'un İlgisizliği

2009 yılında ciddi bir öğrenci yurdu sorunu yaşayan Alucra'da bu senede Kredi Yurtlar Kurumu ilgisizliğini, sessizliğini devam ettirmekte.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2010 Pazar 13:23
Alucra 'ya Yurt-Kur'un İlgisizliği

Kredi yurtlar kurumu tarafından 2009 mart ayında yapılan incelemeler ve bina araştırılması sonucunda Hürriyet Caddesi üzerindeki Abdurahman Yelek'e ait 5 katlı bina yapılan incelemeler sonucu uygun bulunmuş, daha sonrasında Kredi yurtlar müdürlüğünün Abdurahman Yelek'le yaptığı görüşmelerde tutarsız ve samimi olmayan yaklaşımları sonucunda ilçede öğrenci yurdu açılması başka bir eğitim öğretim dönemine kalmıştı.

Geçen yıl Alucra'da yılan hikayesine dönen Yurt-Kur'a ait yurt sorunu hala çözüme kavuşmuş değil!..

Bu senede aynı olaylar tekrarlanmakta. Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci kayıtları yapılmasına rağmen ilçede açacağı Yurt ile alakalı henüz bir çalışma başlatılmış değil. Belediye'ye ait yurt binasının Yurt-Kur'a devredilecek olmasına rağmen yetkililer hala sessiz! Belediye Başkanı Osman Söylemez'in Yurt Kur idarecileriyle Ankara'da önümüzdeki hafta bir görüşme yapması planlanıyor.    

2010 - 2011 Eğitim Öğretim Yılında Kredi Yurtlar Kurumu Alucra'da Öğrenci Yurdu Açmayacak mı? Yılan hikâyesine dönen yurt sorunda Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin barınma imkanı özel müteşebbisler dışında yapılamayacak mı? sorularının cevapları henüz verilememekte.

Öğrenciler Kredi Yurtlar'a ait yurt olmaması nedeniyle
sıkıntılar yaşarken özel olarak açılan öğrenci yurtlarınında öğrenci barınma noktasında çözüm olmayacağı açıkca görülmektedir. Kredi Yurtlar Kurumunun acilen Alucra'da bu soruna el atmasını beklemekteyiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber