Ana Sayfa Siyaset Alucra Belediye Başkanı İstifasını Açıkladı

Alucra Belediye Başkanı İstifasını Açıkladı

Osman Söylemez, 29 Mart 2009 mahalli idareler seçiminde AK Parti'den Alucra Belediye Başkanı seçilmiş, yaklaşık 22 aydır belediye başkanlığı görevini sürdürmekte idi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2011 Perşembe 21:37
Alucra Belediye Başkanı İstifasını Açıkladı

Bu gün saat 14:30 'da Alucra Belediye Kültür Salonunda
Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin CANİKLİ'nin ilçe halkı ile bir toplantı yaparak Belediye Başkanının istifası sonrası neler yapılacağını ve neler yapılması gerektiğini konuştu.

Belediye Başkanı Osman Söylemez; Ankara'da bulunan aile şirketinin girdiği ekonomik sıkıntılar nedeniyle görevini bırakma kararı aldığını,  29 Mart 2009 mahalli idareler seçiminde devraldığı Belediye Başkanlığı görevinde istifa ettiğini tüm kamuoyuna açıkladı.

Ak Parti Grup Başkanı ve Giresun Milletvekili Nurettin CANİKLİ yaptığı konuşmada Belediye ile alakalı görevi devralacak olan Belediye Meclis üyesi devir teslim programına tekrar geleceğini, zamanının kısıtlı olması nedeniyle soru almayacağını, tüm soru ve görüşleri devir teslim töreninde konuşacaklarını açıkladı.

Konuşmasına Alucralılara bir kaç müjdeli haber vererek devam eden Canikli şunları ifade etti:

Alucra Belediye ile yaptığımız çalışmalar neticesinde 500 Adet TOKİ tarafından yaptıralak olan Konut Projesi 2011 yaz aylarında temelleri atılarak Alucra'ya yeni bir heyecan gelecektir. Acil ihtiyaçlardan biri olan 150 işyeri olacak şekilde planlanan Sanayi Siteside TOKİ tarafından ilçemize kazandıracağız. Bunun yanı sıra çok önemli eksiklerimizden olan İlçe Otogarını en kısa zamanda yapıyoruz.
Alucra’nın itfaye sorunu var ve bunun çözümü için Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştük. 150 bin TL'nin gönderileceğini geri kalan 80 bin TL'nin Giresun’dan karşılayacağız.

2011 Mayıs ayında Kanalizasyon, Haziran ayında ise İlçe Şebeke Suyu ihalesi yapılıyor bunuda Belediyemize bir kuruş ödetmeden hibe yoluyla yaptırıyoruz. Bu iki projenin maaliyeti 20 trilyon lira. Düzenli bir itfaiye sistemini ilçemize en kısa sürede kuruyoruz bunun için yeni araçlar alındı, yeni iftaiye personeliyle ilçemize yeni bir birim daha kazandırmış olacağız.

Bağcılar Belediyesi tarafından 2010 yılı içerisinde ölçümleri yapılan mevcut Hürriyet Caddesi üzerinde yapılması planlanan ama yapılamayan Belediye Sarayı için gerekli çalışmalar Bağcılar Belediyemizce yapılıyor. Burada İrfan Dikbaş ve Merhum Osman Bozyokuş'a ait binalarda bir ilimizin Büyükşehir Belediyesince istimlak bedeli ödenerek kamulaştırılacak.

Giresun ile Alucra'nın kış aylarında da kesintisiz bağlantısını sağlayacak Kurtbeli Geçidi yolundaki çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Bu yol hizmete açıldığında ilçemizin il merkez ile bağlantısı, yoğun kış şartlarında dahi kesintisiz sürecek. Bu güzel ilçemize hizmet vermeye çalıyoruz. 2011 yılında yarım kalan işler tamamlanarak en kısa süre içerisinde Karayollarınca Alucra-Giresun yolu açılmış olacak.

Yeni Belediye Başkanının
Encümenler arasında kimin olacağı konusu ise İlçe Halkının takdiri ve değerlendirilmesine kalmıştır. Biz ilçe Esnafı ne derse onu yapmaya hazırız diyerek konuşmasını tamamlayarak Ankara'ya döndü. Başkanlığın Devir Teslim töreninde bir kez daha toplantı yapacağını duyuran Canikli o görüşmede soru ve eleştirileri dinleyeceğini duyurarak Ankara'ya gitmek üzere ilçemizden ayrıldı.

Toplantıya
Kaymakam Ünal Koç, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Geldi, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, İl Genel Melis Üyesi İrfan Dikbaş ve Fazlı Derbeder, Alucra Belediye Encümenleri, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Ak Parti Alucra ve Çamoluk İlçe Başkanları Faruk Demirağ ve Zeki Karabul, Şebinkarahisar CHP İlçe Başkanı Oktay Alp, Alucra Chp İlçe Başkan Vekili Yunis Ekşi, Türkiye Partisi Alucra İlçe Başkanı Şevki Dedeoğlu, ilçe halkı ve köy muhtarlarının katıldı.Resimleri bizlere ulaştıran Aydın Bodur Bey'e çok teşekkür ederiz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber