Ana Sayfa Güncel Alucra Belediyesi 3 metre Çim Ekmekten Aciz mi?

Alucra Belediyesi 3 metre Çim Ekmekten Aciz mi?

Alucra Belediyesi çeşitli sebeplerle yatırım ve ilçe içindeki çalışmalara ağırdan davransa da bu haberimize kayıtsız kalmamalı.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2010 Perşembe 13:28
Alucra Belediyesi 3 metre Çim Ekmekten Aciz mi?

Alucra'da vatandaşa tarafsız bir gözle sorsanız Belediye'den Memnun musunuz diye? Aldığınız cevap şudur: "Bir şeyini henüz göremedik" sözünü duyarsınız. Vatandaş, "Geçen dönem encümen ve başkan farklı partilerdendi çalışamıyordu ama şimdi öyle değil Başkan da Encümen azaları da iktidar partisinden bahanesi olmaması lazım!" diyor. Bunun yanı sıra  Başkan Söylemez'i Alucralı Hemşerilerimiz mesafeli buluyor, "Evden belediye'ye, belediyeden de eve gidiyor." şeklinde görüp eleştirenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Başkanı halkın içinde görmek isteyen, sorunları dertleri yerinde dinlemesini isteyen Alucralı Hemşerilerimiz bundan sonrası Başkan Osman Söylemez'den adım atmasını beklemektedir.

"Çeşitli nedenlerle Belediyenin ödeneği ve gelir kaynakları düşmüş olabilir, buna sözümüz yok. Bundan dolayı da Belediye Başkanı Sayın Osman Söylemez sıkıntılar da çekiyor olabilir; ama "Her konuda bu tip bahanelerin arkasına sığınmak da doğru değil" şeklinde düşünüyor Alucralı Hemşerilerimiz.

Temmuz ayında geldiğimde dikkatlerimden kaçmamıştı,”Belki unutulmuştur.” diye düşündüm. Referandum için gittiğimde de aynı manzarayı görünce Sayın Başkanı bu tip küçük işlerden kaçınmaması gerektiğini düşünerek bu konuya değinmeden edemedim.

Alucra'nın mezarlık girişinde, Merkez Büyük Camii Önünde ve Hükümet Konağı yanında 3 tane kavşak benzeri bir çalışması var. Maalesef gelin görün ki 3 metre çim ekip yeşillik alan oluşturmak yerine bu alanlar kedilerin köpeklerin yatıp kalktığı yer haline gelmiş, bakımsız ve çirkin bir görüntü halini almış. Bu durum koskocaman ilçeye yakışmıyor. Camii önündeki Belediye Logolu bozuk saat yıllardır tamir edilmeyi bekliyor.

Sayın Başkan Söylemez burayı çiçeklendirip ilçenin giriş ve çıkışı sayılacak alanları göze hoş gelecek şekilde düzenletemez miydi? Çarşının göbeği sayılan Merkez Camii önündeki alanı çiçeklendirmesi, eğilip bükülen demirlerini düzeltmesi büyük bir ödenek mi gerektiriyor? Sadece bunu merak ettiğim için bu haber yazdım. İlerleyen günlerde ne olur bilemem ama amacımız tüm Alucralılar gibi her konuda gelişen, ilerleyen bir Alucra görmek. Biz bunun için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.

Sayın Başkanımızdan bu dile getirdiğimiz konulara karşı biraz hassasiyet göstermesini Alucra’nın sesi olan Alucrahaber.com olarak ricada bulunuyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber