Ana Sayfa Güncel ALUCRA-ÇAMOLUK-Ş.KARAHİSAR'DA 50 BİN MAHLEP FİDANI DAĞITILDI

ALUCRA-ÇAMOLUK-Ş.KARAHİSAR'DA 50 BİN MAHLEP FİDANI DAĞITILDI

Giresun İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde 50 bin adet Mahlep fidanı dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2010 Cuma 17:34
ALUCRA-ÇAMOLUK-Ş.KARAHİSAR'DA 50 BİN MAHLEP FİDANI DAĞITILDI

İl Müdürü Ali Hıdır, yaptığı yazılı açıklamada, dünya nüfusunun hızla artması, küresel ekonominin dünya üzerinde genişlemesi sonucu tabii kaynaklar üzerindeki baskıların her gün biraz daha arttığına dikkat çekti. Hıdır, insanların aşırı tüketim hırsı sonucu, çevre temel göstergelerinin giderek daha da bozulmakta olduğunu ifade ederek, "Ormanlar azalmakta, su seviyeleri düşmekte, topraK erozyonla kaybolmakta, sulak alanlar ortadan kalkmakta, meralar bozulmakta, nehirler kurumakta, ortalama ısı yükselmekte, mercan adaları ölmekte, bitki ve hayvan türlerinin nesli tükenmektedir." dedi.

Hıdır, Giresun'da erozyonla mücadele çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü aktararak, şunları kaydetti:

"Ulusal Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı'nda, kamu kurum ve kuruluşları ile  toplumun bütün kesimlerinin koordineli bir şekilde çalışmaları öngörülmüştür. Bu amaçla, Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberlik Eylem Planı hazırlanmış ve uygulamaya girmiştir. Eylem planı kapsamında 2008-2012 yılları arasında ağaçlandırma, erozyon kontrolü, mera ıslahı ve bozuk ormanlık alanların rehabilitasyonu yapılacak ve Giresun'da her yıl ortalama 2 milyon 300 bin adet fidan dikilmektedir. Seferbelik Eylem Planı kapsamında il müdürlüğümüzce Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde 50 bin  adet Mahlep (yerel adı ile melhem) fidanı dağıtılmıştır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber