Ana Sayfa Güncel Alucra Dernekler Birliği Kuruldu

Alucra Dernekler Birliği Kuruldu

"Alucra Dernekler Birliği" Okmeydanı Fatih Sultan Mehmet Caddesinde bulunan klimalı dernek binasında Osman Çoruh Başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2010 Cumartesi 00:02
Alucra Dernekler Birliği Kuruldu

Alucra Dernekler Birliği olarak ilk toplantının,genel kurul yapılana kadar üyelik kabulü olduğunu belirten kurucu Başkan Osman Çoruh, Yönetim kurulu toplantısı başlamadan Şebinmedya haber müdürü Sadi Toygar'a konuştu; Alucra Dernekler Birliğinin amacının Alucra derneklerinin bir çatı altında toplanması, toplumdaki ve de öncelikle Alucra ilçemizdeki sivil toplum örgütlerinin, birliğini,beraberliğini, dayanışmasını ilkeli bir şekilde kaynaşmasını tahsis etmektir. İnsanlar arasındaki birlik, dayanışmayı artıracak tek bir hedefe yürümektir,dedi.

Başkan Osman Çoruh, yönetim kurulu toplantısı açılış konuşmasında,kamuoyu tarafından dile getirilen ''Bu dernek neden kuruldu, amacı nedir?'' sorularına cevap verdi.

0-00-n062

Osman Çoruh; "Bu 3. 4. toplantımız bu toplantımız amacı daha öncekilerden belirtttiğimiz birlik, beraberlik içinde hareket etmektir, ilk toplantıdan itibaren bayağı bir mesafe kat ettik, üye kayıtlarımız çoğaldı, burada daha evvelki toplantıya katılamayan arkadaşlarımız var.

Derneğimizin amacının ne olduğunu soruyorlar doğal olarak,bizde kısaca diyoruz ki,kuruluş şekli ile, dernekler birliği, yani bu birlik, sizleri bir arada tutmak,dernek başkanları ile bir arada olarak,daha farklı konumlara doğru, yani kendi derdimizi birbirimizin arasında çözmek, kısaltılmış şekli ile,daha önce bunu Alucra vakfında yapmaya çalıştık,bu arada vakfın adı geçerken,ona karşı bu dernek kurulmamıştır, bunu üstüne basa basa söylüyorum ben şahsım olarak en azından dile getireyim. Biz Dernekler birliği olaraktan dernek başkanları ile beraber,bir hareket etmek,birbirimizden fikir alaraktan daha iyi şeyler yapmaktır, bizim amacımız budur.

Derneklerin kendi derdini, kendimiz çözmek amacında, bu amaçla yola çıktık,başka farklı bir düşüncemiz yoktur, kimseye karşı değiliz, tek amacımız Alucra'ya daha iyi şeyler, Alucradaki dernek başkanlarının sorunlarına eğilmek, amacımız budur, bunun için tabiiki farklı laflar söyleniyor, vakıfa karşıdır, şudur, budur, bunlar söylenecektir. İşin aslı tabiiki öyle değil, sizlerde bunu bilirsunuz, fazla teferruaata girmeyeceğim, daha önce defalarca konuştuk, yeni gelen arkadaşlarımız şunu böyle bilsinler ki, hiç kimseye karşı, bir kırgınlığımız, sıkıntımız yok, biz sadece kendi derdimizi, sıkıntımızı, kendi aramızda çözelim istiyorum, hepsi budur, katılanlara ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

0-00-n060

Toplantıya, Arduç Köyü Dernek Başkanı Osman Coruh, Aktepe köyü Dernek Başkanı Azmi Akşahin, Yeşilyurt Köyü Dernek Başkanı Engin Alış, Çamlıyayla Köyü Dernek Başkanı Orhan Bektaş, Akçiçek Köyü Dernek başkanı Osman Hasoğlu, Bereketli Köyü Dernek başkanı Zihni Kayış, İğdecik Köyü Dernek Başkanı Mecit Canikli, Dernek Sekreteri Selim Dolu, Doludere Köyü Dernek başkanı ve AKP Beyoğlu meclis üyesi Adnan Kaya, Kaledibi Köyü Dernek başkanı Halit Kirazlı, Bereketli Köyü eski dernek başkanı İsa Kayış, Şebinmedya haber müdürü Sadi Toygar ve halkla ilişkiler müdürü Metin Ruşen katıldılar.

Şebinmedya

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber