Ana Sayfa Güncel ALUCRA DEVLET HASTANESİ NEDEN 15 YATAKLI İLÇE HASTANESİ YAPILDI?

ALUCRA DEVLET HASTANESİ NEDEN 15 YATAKLI İLÇE HASTANESİ YAPILDI?

Yetkililere Soruyoruz! Bu ilçe Sahipsiz mi? Alucra Devlet Hastanesi daha önceki statüsüne göre 50 (elli)yataklı Alucra Devlet Hastanesi idi. Şimdi ise, 15 yataklı İlçe Hastanesi konumuna getirildi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2009 Cumartesi 22:59
ALUCRA DEVLET HASTANESİ NEDEN 15 YATAKLI İLÇE HASTANESİ YAPILDI?
Sağlık Bakanlığının son yıllarda yeni ortaya koymuş olduğu, Bölge Hastaneleri Projesi sonucunda birkaç ilçenin kullanabileceği kapsamlı Bölge Devlet Hastanesi, buna bağlı olarak da sağlık ocağına benzer şekilde biraz gelişmiş hali olabilecek İlçe Hastanesi uygulamasına geçilmektedir.

Nüfus bahane edilerek hastanelerin kapsamının daraltılması çok yanlış bir uygulamadır. Özel Hastanelerin gelişmesine yardımcı olacak uygulamaların yapılması adına İnsan Sağlığı ucuza düşürülmemelidir. Sağlığın kurumsallaşamadığı ilçelerde ve bölgelerde sağlık bahane edilerek göçler yaşanmaktadır. Şebinkarahisar İlçe merkezine kurulması düşünülen Bölge Hastanesinin yaratmış olduğu statünün sonucunda mı? Alucra Devlet Hastanesi, İlçe Hastanesi şekline dönüştürüldü. Alucra Devlet Hastanesinin gelişmesi ve büyümesi için 5(beş) yıldır harcanan maddi ve manevi destekler boşa mı gitti? Alucra toplumu bunu sorgulamaktadır. Giresun Milletvekilimiz Sayın Nurettin Canikli, Alucra Devlet Hastanesinin bu konuma düşmesi hakkında ne yapacağı merak ediliyor!.. Sayın Canikli Alucra Hastanesinin konumun gelişmesi, modern bir yapıya kavuşması ve personel bakımından yeterli seviyeye ulaşması için göstermiş olduğu gayretler Alucralılar tarafından bilinmektedir.

Şebinkarahisar İlçesine kurulacak Bölge Hastanesi adına Alucra ve Çamoluk İlçelerindeki Devlet Hastanelerinin küçültülerek İlçe Hastanesi yapılması kabul edilecek izah değildir. Sonra Alucra İlçesi Kelkit Vadisinde Bölge Hastanesi kurulabilecek orta bir ilçedir. Alucra’yı kuşatan Şebinkarahisar, Çamoluk ve Şiran ilçeleri bulunmaktadır. Giresun Dağlarının üzerinde Alucra’ya çok yakınlığı bulunan 150(yüzeli) tane Yayla bulunmaktadır. Bölge Hastanesi yapılması için 1980’li yıllarda Alucra-Şiran Devlet Karayolunun hemen yanında şehir imar planının içinde 7000 metre kare Arsa bağışı yapılmıştır. Hastane arsasına yıllardır Hastane yapılmasını bekliyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber