Ana Sayfa Güncel ALUCRA GENÇLİĞİ FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

ALUCRA GENÇLİĞİ FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

Alucra Vakfı Gençlik Komitesi, Alucra Köy Gençlik Başkanları ve Alucralı Bayanlar Birliğinin katıldığı 100 kişilik bir ekip Cumartesi günü Gazze Ablukası ve Mavi Marmara Gemisine yapılan saldırıyı protesto etmek için Çağlayan Meydanında yapılan mitinge katıldı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2010 Pazartesi 13:06
ALUCRA GENÇLİĞİ FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

Alucra Vakfı Gençlik Komitesi, Uluslararası sularda amacı sadece insanlara yardım etmek olan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsan Yardım Vakfı üyeleri öncülüğünde Türkiye'den Gazze'ye giden yardım gemilerine karşı yapılan İsrail saldırısına karşı protesto için Çağlayan meydanında buluştu. Binlerce insanın İsrail'i telin için katıldığı bu anlamlı protesto mitingine Alucra'yı temsilen gençlik komitesi katıldı.

Bir çok ülkeden insanların yardımlarından oluşan ilaç, gıda, giyim yardımı yüklü gemiler 'ROTAMIZ FİLİSTİN YÜKÜMÜZ İNSANİ YARDIM' sloganıyla yola çıkmış ama İsrail askerlerince zorbalıkla gemiler durdurularak insanlara saldırırak 8 yurtdaşımızı şehit vermiştik.

Bu yaşanan insanlık dışı olayı protesto etmek adına bayanlarında destek verdiği protesto yürüyüşünde Alucra Vakfı önünde toplanan gençlerimiz Piyale Paşa Bulvarından sloganlar eşliğinde yürüyerek Çağlayan'a ulaştı.

Alucra Vakfı Gençlik Komitesi olarak yaşamlarını yitiren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, Yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber