Ana Sayfa Genel Alucra Gençliği Mavi Marmarayı Unutmadı

Alucra Gençliği Mavi Marmarayı Unutmadı

İsrail askerlerinin Filistin'e insani yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği ve 9 Türk'ün öldüğü kanlı baskının yıldönümünde binlerce kişi ve Alucra Gençler Taksim'de buluştu.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2011 Salı 22:39
Alucra Gençliği Mavi Marmarayı Unutmadı

İHH öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte İsrail bir kez daha protesto edildi.

Filistin'e insani yardım malzemesi götürmek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine İsrail askerleri tarafından uluslararası sularda 31 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirilen kanlı baskını, yıldönümünde protesto etmek için binlerce kişi Taksim'de buluştu. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Tünel Meydan'da toplanan kalabalık, ellerindeki meşale ve fenerlerle Taksim Meydanı'na kadar yürüdü. Ellerinde Filistin Bayrakları ve İsrail aleyhtarı dövizler taşıyan grup, 'Kahrolsun İsrail', 'İsrail hesap verecek' şeklinde slogan attı. İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan ve 9 Türk vatandaşının yaşamını yitirdiği Mavi Marmara gemisinin maketi de İstiklal Caddesi boyunca dolaştırıldı.

Taksim Meydanı'nda kurulan platformdan kalabalığa seslenen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, uluslararası toplumun Filistin'de yaşananlara karşı duyarlı olmasını istedi. Yıldırım, "Eğer Filistin'de öldürülen Yahudiler olsaydı, Müslümanlar Yahudilere zulmetseydi biz yine Filistin'e giderdik" şeklinde konuştu. Taksim Meydanı'nın dolduran binlerce kişi, sık sık tekbir getirdi. Etkinlik, ilahi ve şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Alucra Gençliğininde katıldığı bu organizasyonda tüm katılımcı gençlerimizi duyarlılıklarından ötürü tebrik ederiz.


Resimler: Selim Türkdönmez

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber