Ana Sayfa Genel Alucra Gençliği Spor Salonuna Sığmadı

Alucra Gençliği Spor Salonuna Sığmadı

Necdet Bekçi Başkanlığındaki Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfından muhteşem gençlik şöleni ve Kongresini 6 mart 2011 pazar günü gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2011 Salı 09:35
Alucra Gençliği Spor Salonuna Sığmadı

Alucra Vakfı Gençlik Kollarının genel kurulu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Siyasilerinde yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda Bilal Gülep Alucra gençliğinin yeni başkanı seçildi.

Genel kurula siyasi parti temsilcilerinin ve basın mensupların yoğun ilgi göstermesi Alucralıların gücünün Beyoğlunda birkez daha hissettirdi. Şebinmedya haber ekibi ve Kelkit Vadisi Medya Birliği tam kadro takip ettiği şölen unutulmaz bir eğlence ile gerçekleşti.


Seçildikten sonra üç ay gibi kısa bir sürede birçok etkinliğe imza atan Necdet Bekçi Başkanlığındaki Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı organizasyonda yapılan gençlik şöleni ve kongresi çok sayıda Alucralı ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
  Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Kompleksinde düzenlenen gençlik şöleni ve kongresine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Alucralı hemşehrimiz Hasan Bitmez, AK Parti Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç ve Yaşar Kangel, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İnan Günay, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Osman Gür, Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, Alucra Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Halil Gülal, Alucra Dernekler Birliği Başkanı Osman Çoruh, Ak Parti Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Sami Bayraktar, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa ve Yönetim Kurulu, Alucra Eğitim Derneği Başkanı Tülay Dolu, Kelkit Vadisi Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar ve yönetimi,  Alucra köy dernek başkanları ve yönetimleri katıldı.

Küçük Sena'nın İstiklal Marşımızın on kıtasının tamamını mimik ve el hareketleri ile ezbere okuması salonu dolduran binlerce insana duygulu anlar yaşattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından küçük kızlardan oluşan folklor ekibi yöresel oyunlarıyla muhteşem bir gösteriye imza attı.   NECDET BEKÇİ: GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Şölen havasında geçen kongrede açılış konuşmasını yapan Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi, yapılan şölenin ilk olması nedeniyle tarihe geçeceğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti. "Gençlerin kaynaşması, tanışması için bu tür organizasyonlar önemli. Gençlerimize sahip çıkmalı ve tüm projelerimizi gençlerimize yönelik yapmalıyız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Kültürümüze örf, adet ve geleneklerimize uygun gençlik için onlara sahip çıkmalıyız."  Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Karamanoğlu ise görevini devretmeden önce yaptığı son konuşmasında şunları ifade etti. "Bundan altı yıl önce kurmuş olduğumuz Alucra Vakfı Gençlik Kolları, gençliğimize yol gösterecek, günümüzün karanlığına ışık yakacak, kendilerine ve ailelerine fayda sağlayacak vizyonları geliştirmesine yardımcı olacak konferans ve mitingler düzenlemektedir. Kurulduğumuz günden bu yana taşıdığımız hizmet sancağını bu kongrede seçilecek arkadaşlarımızın daha ileriye taşıyacaklarından hiçbir endişemiz ve şüphemiz bulunmamaktadır."
AHMET MİSBAH DEMİRCAN: ALUCRA BELEDİYESİ YENİ ARSAYI TAHSİS EDER ETMEZ OTOGAR İNŞAATINA BAŞLAYACAĞIZ.

Siyasi parti temsilcilerinin selamlama konuşmalarının ardından söz alan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ,Alucra Vakıf başkanı,aynı zamana Beyoğlu belediyesi AK Parti meclis üyesi Necdet Bekçiye övgüler yağdırarak,çok çalıştığını ve çok hızlı hareket ettiğini belirtti.

Demircan samimi ve sempatik tavırlarıyla salonu dolduran binlerce katılımcının alkışları arasında Alucralılara vermiş olduğu yeni otogar yapma ve birçok konudaki müjdeli haberleri ile salonu bir anda "En büyük Başkan Bizim Başkan" sloganlarıyla stadyuma çevirdi. Siyasi konuşmalardan sonra vadinin imparatoru Mustafa Küçük, oğlu Cihan Küçük ile beraber söylemiş olduğu türkü ve oyun havalarıyla salonda bulunan katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

BİLAL GÜLEP: İŞİMİZ DÜNDEN ZOR, YARINLAR İSE DAHA KOLAY OLACAKTIR.

Tek listeyle Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı seçilen Bilal Gülep büyük alkışlar arasında sahneye davet edildi. Sayın Gülep yapmış olduğu konuşmasında "Bu gün ben ve arkadaşlarım üzerimize almış olduğumuz sorumluluğun bilincindeyiz. İşimiz dünden zor, yarınlar ise daha kolay olacaktır. Aklı hür, vicdanı hür, vatanını, milletini seven, imanı sağlam, soran ve sorgulayan genç nesillere kılavuzluk yapmak hepimizin üzerine düşen bir borçtur. Vazifemiz bu borcu layığı ile ödemektir" diyerek kendisini bu göreve layık gören başta Vakıf Başkanı Necdet Bekçi olmak üzere herkese teşekkür etti.

Şölen havasında geçen gençlik kongresini baştan sona en ince ayrıntısına kadar takip eden ve bütün katılımcılarla tek tek ilgilenen Alucra Eğitim Vakfı Başkanı Necdet Bekçi ve yönetimi programdan sonra yeni seçilen gençleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.
  Haber: Sadi Toygar, Kadir Bekiroğlu, H.Şenel Odacı, İlhan Çabukol
Resimler: Timur Tahmaz,
İlhan Çabukol

Tüm Resimleri görmek için Aşağıdaki Linki Tıklayınız...

http://www.alucrahaber.com/haber/galeri.asp?galeriID=25&sayfa=1YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber