Ana Sayfa Genel Alucra Gençlik Derneğinden Namaz Organizasyonu

Alucra Gençlik Derneğinden Namaz Organizasyonu

Gündüzün iki vaktinde ve gecenin gündüze yakın kısımlarında namaz kıl. Şüphesiz ki iyilikler kötülükleri giderir. Bu, güzelce düşünenler için bir öğüttür.(Hûd Sûresi: 11/114 )

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2011 Cuma 09:42
Alucra Gençlik Derneğinden Namaz Organizasyonu

Alucra Gençlik Derneğinin organize ettiği ‘
Namazla Diriliş’ isimli konferans Alucra Belediye Salonunda gerçekleştirildi. İlahiyatçı, Yazar Ahmet Bulut’un ve Ümran Dergisi Editörü Abdullah Yıldız’ın katıldığı programa Alucralılar yoğun ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Alucra Gençlik Derneği Başkanı Ersin Ekşioğlu ve İlçe Müftümüz Mehmet Reşat Şavlı birer açılış konuşması yaptı.

Namaz Gönüllüleri Platformu’nun değerli hocalarının saat 20:30 da başlayan sunumları gece 23:00 civarında bitti. Vaktin ilerlemesine rağmen dinleyicilerin pür dikkati ve konuşmacıların tatlı sunumları dikkat çekti.

Toplumdaki bir çok problemin temelinde namazdan uzaklaşmanın olduğunun altını çizen hocalarımız, namazın insanı kötülüklerden alıkoyacağını, imandan sonra ilk farzın namaz olduğunu, ilk Müslüman olanların hemen namaza başladığını, Peygamber Efendimiz (SAV)in namazdan hiçbir zaman taviz vermediğini, Allah (CC) ‘ın verdiği 24 saatin bir saatini namaza ayırmakla hem kulluk vazifesinin yapılacağını hem de kişinin dünyasını ve ahiretini kurtarma adına büyük bir eylem yapmış olacağını, namazsızlık probleminin çok büyük bir sorun olarak algılanıp üzerine gidilmesi gerektiğini ifade ettiler. Namaz kılanların da kıldıkları namazı son namazlarıymış gibi kılmaları gerektiğinin, namazda surelerin anlamlarının düşünülmesi gerektiğinin, namazda Allah (CC) ‘ın huzurunda olmanın şuur ve heyecanının taşınması gerektiğinin altını çizdiler. Hayattaki yoğunluğun namaza engel teşkil etmediğini, Peygamber Efendimiz (SAV)in ve Müslümanların savaşlarda dahi namaza devam ettiğini, bunun en etkileyici örneklerinden bir kısmının Çanakkale Savaşında olduğu gibi bizim tarihimizde yaşandığını belirttiler. Namaz kılmayanların da en azından bazı vakitler namazla hemhal olmaları gerektiğini, bunun hem kendilerinin namazla tanışması adına hem de çocuklarına örnek olmaları adına çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Konuşmacıların tatlı anlatımı ve yaşanmış örnekleriyle vermiş oldukları konferans Alucralıların takdirini kazandı. Misafirlerimiz sabah kahvaltısından sonra ilçemizden ayrıldılar.

Bu güzel organizasyonda katkısı olan Alucra Gençlik Derneğine, Nüfus Müdürümüz Erol Küçükyıldız’a, Özel Başaran Yurdu’na, Belediyemize ve katkısı olan diğer kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Ey îmân edenler! Sabır ve namazla Allah'ın yardımını isteyin. Şüphesiz ki Allah sabredenlerle beraberdir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber