Ana Sayfa Güncel ALUCRA HALK KÜTÜPHANESİ İLGİ BEKLİYOR

ALUCRA HALK KÜTÜPHANESİ İLGİ BEKLİYOR

İlçemizin tek kütüphanesi olma özelliğini taşıyan, resmi günlerde ve mesai saatlerinde halkın hizmetinde olan halk kütüphanesi ilgisizlikten kapanmak üzere.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2009 Çarşamba 13:38
ALUCRA HALK KÜTÜPHANESİ İLGİ BEKLİYOR
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan ilçe halk kütüphanesi açıldığı 1993 yılından bugüne kadar herhangi bir tadilat ve onarım görmemiştir. Hizmetli personelinin olmayışı başlı başına ayrı bir sorundur. Tek görevli memurla ilçe halkına hizmet vermeye çalışmakta olan halk kütüphanesi kapatılma durumu ile karşı karşıyadır.

Şebinkarahisar halk kütüphanesinde dört görevli personel mevcut iken Alucra Halk Kütüphanesinde tek görevli personel ile hizmetler yürütülmeye çalışılmaktadır. Bu sebeple ilçe halkı kütüphaneden yeteri kadar faydalanamıyor. Çünkü kütüphanede yeterli düzeyde metaryal kitaplar, romanlar, güncel eserler bulunmuyor. Teknoloji çağında yaşıyoruz ama maalesef bilginin merkezi olan kütüphanede hiç Bilgisayar YOKTUR!.. Yeteri kadar masa-raf bulunmuyor, bulunanlar eski ve bakımsız durumdadır. Taban döşemesi mozaik olmakla beraber hem soğuk hem de kış aylarında hastalığın davetcisidir. Bütün resmi kurumlar laminat döşeme ya da mineflo ile kaplanırken eski zamandan kalma görüntü kirliliği yapan mozaikler bulunmaktadır. Neden kütüphanemizin personel sayısı arttırılmıyor? İlçemizde bir çok işsiz lise ve meslek yüksek okulu mezunu gencimiz bulunmakta...

Kütüphanenin içerisindeki ısı derecesi ise insanın içini titretecek düzeydedir. Bunun nedeni ise ısı sisteminin yetersiz düzeyde yapılmış olmasıdır. Alucrahaber.com aracılığı ile hayırseverlerimize Alucra Halk Kütüphanesinin ihtiyaçlarının karşılanması ve modern hale getirilmesi için yardımlarını bekleriz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber