Ana Sayfa Güncel Alucra İHL Bayramlaşması yapıldı

Alucra İHL Bayramlaşması yapıldı

Alucra İmam Hatip Lisezi Mezunları Bayramlaşması GİMEV de yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2010 Pazartesi 10:18
Alucra İHL Bayramlaşması yapıldı

Alucra İHL GİMEV de Bayramlaştı

Alucra İmama hatip Lisesi Mezun ve Mensupları bu yıl ilk kez bayramlaşmada bir araya geldiler. Kısa adı GİMEV olan Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezunları Vakfının İstanbul Eyüp'teki Genel Merkezinde bir araya gelerek bayramlaştılar. Bayramlaşmaya Alucra İmam Hatip Lisesi Eski Mezunlarının katıldığı gözlendi. Bayramlaşmaya ilk olması nedeniyle önceki organizasyonlara göre (İftar ve Piknik) katılımın az olduğu görüldü.

Organizasyonla ilgili yapılan açıklamada; bunun bir ilk olduğu ve kısa süre içerisinde yapılmasına karar verildiği için bir çok arkadaşın katılamadığını ve Kurban Bayramı Tatilinin 9 gün olması nedeniyle de bazı mezunların memleketlerine gittikleri bildirildi.

Bayramlaşma Eski Mezunlardan ve Bereketzade Camii imam hatibi Yavuz Fenerci'nin Kur’an tilavetiyle başladı. Okunan Kur’anı Kerimin ardından Nazım Karabul Asr Suresinin tefsirini yaptı . Organizasyonu gerçekleştirenlerden usluca Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Aydın yaptığı konuşmada GİMEV’in aynı zamanda kendi yerleri olduğunu çünkü buranın Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezunları olarak anıldığını ve bu vakfı yönetenlerinde Alucra İmam Hatip Lisesini burada görmek istediklerini belirterek; “Bize bu mekanı tahsis ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.   Yapılan konuşmaların ardından program Mezunların kendi aralarında sohbetleriyle devam etti. Yapılan duyurularda Bayramlaşmaya gelemeyen birçok eski mezunun selam gönderileri okundu.

Yapılan Bayramlaşma Programında çok ilginç bir olayda yaşandı. Çamoluk derneği yöneticilerinden Eşref Kınataşı bir açıklama yaparak; "Arkadaşlar biz Osman Kesik ile aynı köylüyüz ve aynı okulda okuduk ama birbirimizi tanımıyoruz" diyerek yapılan bayramlaşmanın ne kadar gerekli olduğunu söyledi.

Çamoluk Haber
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber