Ana Sayfa Ekonomi Alucra İlçe Tarım'dan Hayvancılığa Büyük Destek

Alucra İlçe Tarım'dan Hayvancılığa Büyük Destek

Alucra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilçemizdeki çiftcileri 2 yılda 1 milyon TL'lik destek verdi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2017 Pazartesi 14:38
Alucra İlçe Tarım'dan Hayvancılığa Büyük Destek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca ülke genelinde uygulanmakta olan Genç Çiftçi Projesi kapsamında; tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesine ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde Alucra ilçemizde 5 genç çiftçiye Romanya'dan ithal ve Karadeniz’e kıyısı olan bir coğrafyadan geldiği için daha kolay uyum sağlayabilecek Turcan’a ırkı toplam 175 baş damızlık koyunun dağıtımı yapılmıştır.

Hibe almaya hak kazanan her bir genç çiftçimize 35 koyun verilmiştir. Yine bu yıl içerisinde Alucra ilçemizde 12 Genç Çiftçimize 72 adet Büyükbaş ve 1 Genç Çiftçimize de Arı ve Arı Malzemeleri dağıtımı gerçekleştirilecektir.

2016 yılı içerisinde 15 Genç Çiftçimize 450 Bin TL, 2017 yılı içerisinde 18 Genç Çiftçimize 540 Bin TL olmak üzere iki yılda toplamda 990 Bin TL değerinde destek verilmiştir.

Hibe almaya hak kazanan tüm Genç Çiftçilerimize hayırlı olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber