Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra İmam Hatip Lisesinde İftar Şöleni

Alucra İmam Hatip Lisesinde İftar Şöleni

Alucra İmam Hatip Lisesi üniversiteli mezunlarını iftar yemeğinde buluşturdu. Alucra İmam Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra üniversiteyi kazanarak değişik illere giden öğrenciler; okul idaresi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bir araya gelerek hasret giderdi, anıları tazeleyip eski günleri heyecanla ve özlemle yâd ettiler.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2010 Salı 01:17
Alucra İmam Hatip Lisesinde İftar Şöleni
  Alucra İmam Hatip Lisesi üniversiteli mezunlarını iftar yemeğinde buluşturdu.

İdareci, öğretmen ve dernek yönetiminin de katıldığı iftarda, imam hatipli olmanın ayrıcalığı, vefa duygusunun önemi, okumanın memlekete yapılan en büyük hizmet olduğu, meslek edinmeden daha önemli meselenin kişilikli, ahlaklı, dini ve milli değerlere sahip bireyler olabilmek olduğu gibi konulara değinildi.

Öğrenciler de imam hatipli olmak ve vefalı olmak gibi vasıfların kendileri için vazgeçilmez olduğunu, gerek lise yıllarında, gerek dershane temininde, gerek burs temininde, gerek üniversite yıllarında kendileriyle yakından ilgilenen ve yetişmeleri için ellerinden geleni yapan idareci, öğretmen ve dernek yöneticilerine minnettar olduklarını, okulları ve memleketleri için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirttiler.

İftar programı, teravih nazmında sonra sona erdi. İşte şuan üniversitede okuyan 49 öğrencimiz ve okudukları üniversiteler:


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber