Ana Sayfa Güncel ALUCRA İMAM HATİP LİSESİNDEN YGS ÇIKARMASI

ALUCRA İMAM HATİP LİSESİNDEN YGS ÇIKARMASI

Alucra İmam hatip Lisesi öğrencileri 11 Nisan YGS sınavına güzel bir gezi programıyla giderek farkını bir kez daha fark ettirdi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2010 Perşembe 08:45
ALUCRA İMAM HATİP LİSESİNDEN YGS ÇIKARMASI


50 kişilik grup toplu hareket ederek önce bir otobüs kiraladı, sonra bir gezi programı yaptı. Sınavdan bir gün önce hareket eden öğrencilerimiz Gümüşhane istikametinde yola çıktı. Gümüşhane’de köme molası verip, Zigana’nın temiz havasını teneffüs ettikten sonra meşhur sütlacı için Hamsiköy’de durdular. Program çerçevesinde Maçka’da Sümela Manastırını gezdikten sonra öğlen yemeğini Trabzon’da yiyerek Giresun’a geçtiler. Sınava girecekleri yerleri gören öğrenciler akşam namazından sonra Giresun Kalesini, daha önce Alucra’da görev yapan tarih hocaları Cihat Kasımoğlu rehberliğinde gezerek akşam yemeğinden sonra istirahata çekildiler.

11 Nisan, saat 10 da hayatlarında belki dönüm noktası olacak olan YGS’ye girip Trabzon istikametinden Alucra’ya doğru yola çıktılar. Akçaabat’ın meşhur köftesini Cemil Usta tesislerinde yedikten sonra Boztepe’ye çıkıp semaver keyfi yaptılar. Daha sonra şehir turu atıp Harran Sofrası’nda künefe ziyafetinin tadını çıkardılar.

Trabzon FORUM AVM’de mağazaları gezip alışveriş yaparak, bowling-bilardo oynayarak eğlendiler. Bu programla geçen sınavın stresini atarak haziranda yapılacak olan sınav için de enerji depoladılar.

Böylece Alucra İmam Hatipli olmanın farkını yaşayan ve yaşatan öğrenciler sonradan gelecek olanlara da örnek oldular. Bu gezi için gerekli desteği ise yine hocalarından buldular: onları maddi açıdan destekleyen Aydın Bodur, Mustafa Ekici, Süleyman Ayazoğlu, Yusuf Bitmez, Mustafa Günay ve daha önce Alucra’da görev yapan Cihat Kasımoğlu, Atakan Çelik Hocalarına ve Gümüşhane Çavuşoğlu Optik’e sonsuz müteşekkir olduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber