Ana Sayfa Güncel ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARINDAN ÇAMOLUK KURAN KURSUNA ZİYARET

ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARINDAN ÇAMOLUK KURAN KURSUNA ZİYARET

22 Mayıs cumartesi günü Alucra İmam Hatip Lisesi mezunları Alucra İmam Hatip'te buluşmuştu. İstanbul'da çeşitli meslek gruplarında çalışan imam hatip mezunları güzel bir organizasyona imza attı.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2010 Perşembe 00:08
ALUCRA İMAM HATİP MEZUNLARINDAN ÇAMOLUK KURAN KURSUNA ZİYARET

Bu organizasyon sebebiyle uzunca bir zamandan beri mezun olduğu okula gidemeyen ihl mezunları yıllar sonra anılarını tazeleme imkanı buldu. Keşkek ikramının ardından okul mescidinde bir program yapıldı.

Mezunlar pazar günü sabah kahvaltısında kardeş ilçemiz Çamoluk Merkez Kur'an Kursunda yeniden bir araya geldi. Sabah kahvaltısı programında Çamoluk Kur'an Kursunda okumuş ve şimdi çeşitli meslek dalları ve siyasetle uğraşan misafirler vardı. Yapılan kahvaltının ardından mezunlara hitabeden Kur'an Kursu yöneticisi İsmail Bakırhan yaptığı konuşmada şunlara değindi:

"Hepinizi en kalbi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah'ın selamı rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun. Bugün burada sizleri ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu kahvaltı programımızın hayırlara vesile olmasını cenabı allahtan niyaz ediyorum. Vaktiyle hepiniz burada öğrenci olarak okudunuz. Şimdi ise çeşitli mesleki alanlarda görev ifa ediyorsunuz. Bugün sizlerde bir vesileyle geçmiş anılarınızı hatırlama tazeleme imkanı buldunuz. Hepinizin malumu olduğu üzere Çamoluk Kur'an Kursumuz 1967 yılından bu yana hizmetlerine ara vermeden devam etmektedir. inşaallah bundan sonrada eğitim hizmetlerini en güzel bir şekilde sürdürmeye devam edecektir. Çamoluk Kur'an Kursumuzda çok yönlü bir eğitim hizmeti faaliyeti içirisindeyiz. Gelecek dönemlerde ümit ediyorum ki Çamoluk Kur'an Kursumuz Allah'ın izniyle bu yörenin, bu vadinin haklı gurur kaynağı vede parlayan yıldızı olacak. Özellikle interektif ortamda eğitim alanında yapacağımız yeniliklerle eğitim anlayışına farklı bir boyut kazandıracağız. Kur'an Kursu eğitim öğretimimizin yanısıra ilçemizde ilköğretim ve orta öğretimde okuyan öğrencilerimizede hizmet veriyoruz. Bu yıl liseden mezun olan ve kursumuzda kalan son sınıf öğrencilerimizin aileleriyle birebir görüşmelerimiz sonucunda ağustos ayını mütakiben dersane formatında üniversiteye hazırlık eğitimi başlatacağız. Şuan itibariyle bunun için gerekli altyapıyı %80 oranında bitirmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki yıl hatırı sayılır üniversite ve bölümlere öğrencilerimizi yerleştirerek bitirdikleri güne kadar bir fiil takipcileri olacağız. Ayrıca bu vesileyle yüksek eğitime devam etmek isteyen lise mezunu tüm kardeşlerimizin bizimle irtibata geçmesini istiyoruz. Burada onları daha sakin ortamlarda üniversiteye hazırlamak istiyoruz, tekrar hepinize teşekkürlerimi sunuyorum bu programların devamını diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Alucra İmam Hatip Lisesi mezunları Yenice Köyü şenliklerine katılmak üzere Yenice köyüne geçtiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber