Ana Sayfa Güncel Alucra İmam Hatip'den Ankara Çıkarması

Alucra İmam Hatip'den Ankara Çıkarması

Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile birlikte Ankara gezisi düzenledi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 09:11
Alucra İmam Hatip'den Ankara Çıkarması

Gezinin ilk durağı Büyüklerin ayağına gidilir düsturu ile Ankara’nın manevi sahiplerinden Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin kabri ve camisi oldu. Türbe ve Cami ziyaretinin ardından öğrenciler Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ettikten sonra Kurtuluş Parkında kahvaltılarını yaptılar. Daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan ve Ankara’nın en büyük camileri arasında yer alan Kocatepe Camini ziyaret ettiler. 

Ankara’nın sembolü olan yeni ismi 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı gezildikten sonra Anıtkabir, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaret edildi.  Gezi programı Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Beştepe Millet camisinin ziyareti ile devam etti.

Gezinin sonraki adımı ise Türkiye Büyük Millet Meclisi idi. TBMM Binası ve yapımı hakkında genel bilgi verildikten sonra rehber eşliğinde meclis genel kurul salonu tanıtıldı ve öğrencilerin soruları cevaplandı. Daha sonra 15 Temmuz Gecesi Meclis Binasına yapılan saldırılarda tahrip olan yerler gösterildi.   

Gezi programı Akvaryum gezisiyle devam ederken öğrenciler alışveriş merkezinde doyasıya eğlendiler. Ardından Öğrenciler Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde konaklayarak birinci günün yorgunluğunu üzerlerinden attılar.

Gezinin ikinci gününde Hamamönü, Taceddin Dergâhı ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kabri, Mehmed Akif Ersoy’un evinin ziyareti ile devam etti.

Öğrenciler Uluslar arası Öğrenci Dernekleri Federasyonu çatısı altından Ankara kapsamında Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği’nin üstlendiği 10. Uluslarası Öğrenci Buluşması etkinliğine katılarak 45 ülkeden gelen öğrenciler ile tanışma fırsatı buldu. Öğrenciler, hem Hamamönü’nü gezdi hem de farklı ülkelerden gelen öğrencilerin açtıkları stantları gezerek farklı ülkelerin kültürleri hakkında bilgi edindiler. Sahne performanslarının da sergilendiği etkinlik alanında öğrencilerimiz Alucra adına sahneye çıkarak yöresel oyunlarımızı da sergileyerek ilçemizin ismini uluslararası öğrenci buluşmasında duyurmuş oldu. İzleyicilerin beğenisini toplayan yöresel oyun gösterimiz izleyicilerden büyük alkış topladı.

Öğrenciler Ankara Gençlik Parkını da gezdikten sonra Lunaparkta eğlediler. Ankara gezisinden oldukça memnun kalan öğrenciler Ankara’nın tarihi dokusunu görme fırsatı buldular ve gezi anlarını bol bol fotoğrafladılar.

YORUMLAR
  • yorum2017-05-11 16:24:34İNAN TUFAN BODUR

    ...Gençliği iyiye yönelten,insanlığı iyiye yöneltir..Durmak yok yola devam...DE HAYDEEE....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber