Ana Sayfa Güncel Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Alucra Hacı Osman Erilli İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları gelenekselleşen Ramazan iftarının 11.sini 11 Haziran 2016 Cumartesi günü Esenler Yenice Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2016 Pazartesi 18:58
Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Alucra İmam Hatip Lisesi yeni adıyla Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi mezun ve mensupları iftarı, 11.nci iftafını 11 Haziran 2016 Cumartesi günü Esenler Yenice Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Programın sunuculuğunu okulumuz mezunlarından Karaköy Bereketzade Camii İmam-ı Hatibi Yavuz Fenerci yaptı. İftar programı, kılınan akşam namazı ile birlikte başladı. Programa çeşitli nedenlerle katılamayanların selamları tek tek iletildi, vefat eden mezun, mensup ve öğretmenlerimiz ruhlarına fatihalar hediye edildi.

Okulumuz mezunlarından Fatih Aktar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program konuşmalar sonrasında ise çay sohbetiyle devam etti.

Alucra, Çamoluk, Şebinkarahisar ve Şiran gibi komşu ilçelerimizinde bir çok gencin okumasına sebep olan okulun yapılmasında büyük pay sahibi Osman Erilli büyüğümüzde ilerleyen yaşına rağmen ftar programına katılarak öğrencileriyle hasbihal etti. İftar programında birde konuşma yapan Osman Erilli Hoca efendi, mezun ettiği ve olacak öğrencilerine hayır dualarda bulunarak okullarına sahip çıkmalarını söyledi.

Osman Erilli Hoca efendi ile birlikte, okulun ilk müdürü Ahmet Kuğu, yine eski müdürlerden Muzaffer Kaptı ve mevcut müdür müdür Aydın Bodur'da programa katılarak birer konuşma yaptı. Okul müdürü Aydın Bodur, mezun ettikleri öğrencilerden üniversitede olanları, üniversiteyi biripte öğretmen olanlar ve okulun gelişimi, sosyal aktiviteleri hakkında bilgi verdi.

Ali Erilli, Ahmet Kuğu ve Muzaffer Kaptı hocalarımızda birer selamlama konuşması yaparak birlik beraberliğin önemine vurgu yaptılar. Eski Alucra Belediye Başkanı Ahmet Erilli'de iftar programında mezun öğrencilerin yanında yer aldı.

Konuşmalardan sonra Kültür Merkezi terasına çıkan mezun ve mensuplar hep birlikte teravih namazını eda ettiler, ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar sohbetlerine devam ederek hasret giderdiler.

Tüm Resimleri görmek için Resim Galerisini Ziyaret Ediniz.

YORUMLAR
  • yorum2016-06-15 06:44:55Nurettin YEŞİLÇİÇEK

    Ben Nurettin YEŞİLÇİÇEK, 1993-1996 yılları arasında Alucra İmam-Hatip Lisesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Alucra'yı ve müstesna insanlarını çok sevdim. Severek ve isteyerek görev yaptım. Ancak derdim bunları anlamak değildir. Sadece okuyucular beni tanısınlar diye yazdım. Asıl derdim Hacı Osman Erilli'yi görmemdir. Hala yaşadığını görmek sıhhatli olmasını görmek bana inanılmaz mutluluk verdi. Rabbim daha çok hizmet etmesini nasip etsin inşallah. Bütün Alucra halkına selam ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber