Ana Sayfa Genel Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Eski adıyla Alucra İmam Hatip yeni adıyla da Hacı Osman Erilli İmam Hatip Lisesi mezun ve mensupları geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2017 Çarşamba 22:10
Alucra İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Alucra Hacı Osman Erilli İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları gelenekselleşen Ramazan iftarının 12.sini 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Esenler Yenice Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Programa, Alucra İmam Hatip Lisesini kuran, yaşatmak için insanüstü bir gayretle mücadele eden, ilim aşığı Osman Erilli ile birlikte, Alucra Eski Belediye Başkanı Ahmet Erilli, Alucra İmam Hatip Lisesi Eski  hocalarından, Muzaffer Kaptı, Osman Dikbaş ile birlikte Alucra İmam Hatip Lisesinden mezun olmuş işadamı bürökrat ve eğitimciler katıldılar.

Program, Aziz Katrancı'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Bereketzâde Camii İmam Hatibi Yavuz Fenerci'nin sunuculuğunu yaptığı programda, ilk önce Osman Erilli Hocaefendi kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Sırasıyla Alucra İmam Hatip Lisesi Müdürü Aydın Bodur, Eski Hocalardan, Muzaffer Kaptı, Osman Dikbaş, Ahmet Erilli, Prof. Dr Adem Yerinde, Dr. Ethem Karaçoban, Kocaeli Ağırceza Mahkemesi Başkanı Hakim Muhittin Paça birer konuşma yaptılar.

Konuşmalardan sonra Kültür Merkezi terasına çıkan mezun ve mensuplar hep birlikte teravih namazını eda ettiler, ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar sohbetlerine devam ederek hasret giderdiler.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber