Ana Sayfa Güncel Alucra Kültür Neferine Ödül Yağıyor

Alucra Kültür Neferine Ödül Yağıyor

Aşıklar Derneği (AŞ-DER) tarafından Halk Aşıkları Kültür Evinde düzenlenen Aşıklar Diliyle Cumhuriyet Şöleni'nde Alucralı fotoğrafçı Orhan Çınar'a ödül verildi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2010 Salı 16:51
Alucra Kültür Neferine Ödül Yağıyor

Şair Kenan Yazıcı ve Aşık Sevdai tarafından sunulan şölende Tekiner Akmansoy'un seslendirdiği Atatürk Türküsü çoşku ile alkışlandı.

Şölende AŞ-DER Başkanı Çoban Hüseyin Cemrek, şair Vedat Fidenboy, Mahir Ünat, Orhan Vergili, İrfan Demir, Bayram Yelen, Necati Özdenkoş, Tuncer Ulusoy, Ahmet Yılmaz, Kenan Yazıcı, Mikail Hançer, Abbas Yurt, İzzet Bağcı, İsmail Ölmez, Yeter Yıldıztaş, Duran Eroğlu ve Alucralı Yavuz Kayacık seslendirdikleri şiirler ile geceye renk kattı.

Alucra'nın kültür neferlerinden Orhan Çınar'a gecede AŞ-DER Başkanı Çemrek tarafından bir de ödül verildi.

Çemrek, Orhan Çınara' ödülünü takdim ederken, ''AŞ-DER olarak düzenlediğimiz bütün kültürel faliyetlerimizde yanımızda olan Orhan Çınar bey görüntülediği fotoğraflar ile derneğimiz tanıtımında büyük katkı sağlamıştır. Davetlerimizin tümüne eksiksiz katılan gönlü güzel değerli insan Orhan Çınar'ı ödüllendirme gereği duyduk fakat Orhan Çınar beyin her an bizimle birlikte olmasıda bize verilmiş en büyük ödül'' diye konuştu.

Orhan Çınar'da "Kültürel etkinliklere katılmama vesile olan Alucralı şairimiz Yavuz Kayacık'a teşekkür borçluyum değerli şairimizin katkıları ile sanata ve sanatçıya daha yakın oldum. Bu ödülle beni onure ettiğiniz için size ve kültüre hizmet verenlere teşekkür ederim" dedi.

Haber: Mesut Kaymakçı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber