Ana Sayfa Genel Alucra Kur'an Kurslarının Mezuniyet Programı ve Bilgi Yarışması

Alucra Kur'an Kurslarının Mezuniyet Programı ve Bilgi Yarışması

Alucra Müftülüğü tarafından düzenlenen 2010-2011 Kur'an Kursları mezuniyet programı ve Kur'an kursları arası bilgi yarışması, Alucra Belediyesi kültür salonunda gerçekleştirildi. Alucra'da ilk defa düzenlenen program, ilçe halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2011 Perşembe 10:04
Alucra Kur'an Kurslarının Mezuniyet Programı ve Bilgi Yarışması
Programın açılış konuşmasını yapan Alucra müftüsü Mehmet Reşat ŞAVLI herkesi,  dünya ve ahiret saadetini kazandıran Kur’ân’ı öğrenmeye ve onun ahlakıyla ahlâklanmaya davet etti.

Kız Kur’an kursları öğreticileri ve öğrencileri tarafından Kur’an tilâveti, ilâhîler, çeşitli şiirler ve skeç gösterileri ile süslenen programa, Karadeniz bölge birincisi olan Alucra İmam Hatip Lisesi Kız İlâhi Grubu da ilâhileriyle renk kattı.
Ayrıca programda, altı kız Kur’an kursu arasında düzenlenen bilgi yarışması, salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izlendi.

Sonuna kadar büyük bir çekişmeye sahne olan yarışmada birinciliği Kemallı Mahallesi Kız Kur’an Kursu, ikinciliği Merkez Kız Kur’an Kursu, üçüncülüğü ise Yeşilyurt köyü Kız Kur’an Kursu elde etti. Program sonunda dereceye giren kursların yarışmacılarına altın, para ve çeşitli hediyeler verildi.

Alucrahaber.com olarak böylesine önemli bir organizasyona öncülük eden Alucra Müftülüğünü tebrik ederiz.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber