Ana Sayfa Güncel Alucra Lisesi Mezunları Buluştu

Alucra Lisesi Mezunları Buluştu

Alucra Lisesi’nden öncesinde Alucra Ortaokulundan mezun olan ekseriyetle 1980-1981 dönemi öncesi mezunlarımız İstanbul'da buluştu.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2016 Pazar 23:58
Alucra Lisesi Mezunları Buluştu

1940'lı yıllarda Alucra Ortaokulu olarak eğitim ve öğretim hayatına başlayan, bugüne kadar sayısız işadamı ve başarılı isimlerin Türkiye’ye kazandırılmasında önemli rol oynayan Alucra Lisesi’nden 1980-1981 yılları öncesi mezun olanlar, "Alucra Lisesi Mezunlar Buluşması" etkinliğinin ikincisi için hemşerimiz Adem Delice'ye ait İstanbul Kağıthane'de bulunan Urfa'dan Kebap isimli restorant'ta bir araya geldi.

Kilometrelerce uzaklığa gizlenmiş olsa da dostluklar, unutulmadan hayırla yad edilerek geçen onca yıla rağmen ilk günkü samimiyetle tekrar tazelendi.

Aynur Çelik, Erdal Köymen ve Mustafa Paça tarafından organize edilen organizasyon bu yıl ikincisi olması hasebiyle katılımcı sayısında büyük bir artış oldu.

Okulun eski öğretmenlerinden Kemal Bayraktar, Osman Dikbaş, Hüseyin Efkari Dolu'da bu organizasyona katılarak öğrencileriyle bol bol sohbet edip, geçmişi hayırla yad ettiler. Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu'nunda katılım sağladığı organizasyonda tüm mezunlar hasret giderdi. BBDK Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Gülal ise yurt dışında olduğu programı nedeniye telefonla arayarak tüm mezunlara ve katılımcılara selamlarını iletti. Mekan sahibi Adem Delice misafirlerle tek tek ilgilenerek yöresel müziklerimizle vede yöremize ait lokma tatlısı ikramıyla hemşerilerimizi oldukça memnun etti.

Çok uzun bir süre sonra bir araya gelen mezunlar birbirlerine sarılarak hasret giderdi, uzun uzun sohbet etti. Eski günleri yâd eden Alucra Lisesi mezunları yıllar sonra okul arkadaşlarıyla buluşmanın heyecan verici olduğunu belirterek, anılarını tazeledikleri için çok mutlu olduklarını ilettiler. Seneye daha organize ve daha kalabalık bir şekilde bu etkinliğin devam ettirileceğini duyurdular.

65. Hükümet'te Başbakan Yardımcısı olan değerli hemşerimiz Nurettin Canikli'nin Alucra'daki öğrencilik dönemine ait bir resmi de mezun arkadaşları tarafından paylaşıldı..

... Mezunlar Buluşmasından Kareler ...

 

... TÜM RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ ...

FACEBOOK SAYFAMIZDAKİ GÖRÜNTÜLER

YORUMLAR
  • yorum2016-05-31 00:37:43bilal çulha

    Bir yakınımın düğünü nedeniyle katılamadım. şahsımı bu toplantıya davet eden adem delice erdal köymene teşekkür ediyorum.

  • yorum2016-05-30 13:38:39Erdem EKŞİ

    Alucra Lisesi mezunları, bir dernek çatısı altında birleşerek ilçesine hizmet yapabilmelidir.

  • yorum2016-05-30 13:32:01Alucralı

    Alucra eskiden daha ileri ve medeniymiş. Resimdeki kişilere bakınca aklıma bu geldi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İmam-ı Hatiplerden Şehit Ailesine Ziyaret

İmam-ı Hatiplerden Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber