Ana Sayfa Genel Alucra Müftülüğünden Yeni Bir Hizmet Daha

Alucra Müftülüğünden Yeni Bir Hizmet Daha

İlçemize geldiği günden beri bir çok projeye imza atan Müftümüz Mustafa Akbulut, ilçeye yeni bir eser daha kazandırmanın gayreti içerisinde.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 23:18
Alucra Müftülüğünden Yeni Bir Hizmet Daha

Bayan Hafızlarımız İçin Yeni Bina

Tamamı Alucra Sivil  Toplumu Destekleme Derneğine (ASTODED) ait iken müftülüğümüzün gayretleri ile Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan 1976 metre kare arsa ve içerisinde 3 kat beton direkleri dikilmiş kaba inşaatın tamamlanması için çalışmalar başlatıldı.

Alucra Müftüsü Mustafa AKBULUT yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen yıl hizmete açtığımız Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’ndan sonra inşallah bu binayıda tamamlayıp kız hafizelerimiz ve İmam Hatip Lisesinin Kız öğrencileri için yatılı olarak hizmete sokmayı planlıyoruz. ASTODED Başkanı Harun Yurtsever kardeşimizden binanın tapusunu Alucra Tapu Müdürlüğünde teslim aldık. Binayı bu noktaya kadar getiren herkese teşekkür ederiz. Bu süreçte bizlere tam bir birlik içerisinde desteğini esirgemeyen  başta Alucra Kaymakamı Sayın Ferhat VARDAR’a dualarıyla bizleri unutmayan manevi önderlerimize, Alucra sivil toplum kuruluşlarına, vakıf başkanımız Muzaffer DANALIOĞLU‘na, resmi kurumlarımıza,  tüm siyasetçilerimize, müftülük personelimize , kısaca merkez ve taşra da yaşayan tüm Alucralılara teşekkürlerimizi bir borç biliriz” dedi.

YORUMLAR
 • yorum2016-07-03 12:13:01Ali Kemal Armağan

  Yağmacılar

 • yorum2016-06-29 05:21:01ilyas zoroğlu

  Hak yiyen kim- haklı kim - ya kardeşim oraya pavyon açmıyoruz. belkide yapıldığı amaçtan daha iyi olacak, o işi başlatanlara da sevap olacak. Uyuma kız hafızlık kur''an kursu açılacak. Ya birde senin kurana sevgin yokmu, uyuma kur'an Kursu İH Kız yurdu açılıyor. arkasında devletin olduğu, Hemde bu işin alucralı olmakla ne alakası var. Bir Alucralı olarak böğle bir yerin açılmasından şu kadarcık düşüncen var ise, gurur duy, Şunu unutma bu iş gerçekleşince inşallah mevlam o binayı başlatanlara sevap yazacak- Hem de senden kaç kuruş çıktı. Bakıyorum iyi boru öttürüyorsun

 • yorum2016-06-28 16:30:50Kemal Darama

  Bir tane mi kemal darama var alucrada dünyada bu neyin kafası ne alakası var? yalakalık yapmayın birazda doğruları konuşun hesap var hesap. ortada haksızlık var zulüm var gasp var siz neden bahsediyorsunuz?

 • yorum2016-06-28 03:56:58Recep DARAMA

  Kemal DARAMA öleli tam üç sene oldu. Ölü bir kimsenin adına yorum yapılması inanca göre haram. Ben rahmetliyi iyi tanırım. o böyle bir şeye karşı çıkmaz yardımcı olurdu. kendi adını kullanman daha etik olurdu.

 • yorum2016-06-27 17:30:03Kemal Darama

  Yarın seninde evin işyerini haksız bir şekilde alikoysunlar anlarsın ovakit. Tabi senin cebinden birsey eksilmiyor sonra ben de Alucralıyım diye söylersin. haklının mazlumun yanında olun güçlünün değil İlyas Zoroglu

 • yorum2016-06-27 17:21:26İlyas Topkara

  Kemal Darama size katılıyorum.Paralel yapı safsatasıyla cemaate bitirirmek istiyorlar su bile vermediler şimdide baskıyla onlara verilen binayı o gün cemaatci olanlar bugün peşkeş çekiyor yazıktır günahtır Allah size Hidayet versin Müftü bey Alucra tarihine buşekilde geçecek. Dernek Başkanı utancindan sokakta geçemeyeceğim.

 • yorum2016-06-27 05:21:01İlyas ZOROĞLU

  Sayın Kemal DARAMA sana cevap vermeye değmez.Yapılacak işte Allah rızası için olduğundan dolayı şüphen olmasın. İlyas ZOROĞLU

 • yorum2016-06-26 18:14:10Kemal darama

  Yazıklar olsun ben o binaya cemaat için verdim hakkımı helal etmiyorum.o bina da artık haram var Rıza yok hafız yetişmez

 • yorum2016-06-23 09:32:17Kerem Karabıyık

  Alucraya böyle müftü bir daha gelmez helal olsun Mustafa Akbulut hocamıza.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber