Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra MYO'da Yeni Bölüm Heyecanı

Alucra MYO'da Yeni Bölüm Heyecanı

Giresun Üniversitesi Alucra MYO Yönetimi, Müdür Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan başkanlığında bir heyetle Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2018 Perşembe 19:34
Alucra MYO'da Yeni Bölüm Heyecanı

7 Şubat 2018 Çarşamba günü gerçekleşen ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar ile Öğr. Gör. Sefa Eyyüp Çiçek’in de hazır bulundukları ziyarette, Alucra MYO’da açılması planlanan yeni bölüm ve programlar için fikir alış-verişinde bulunuldu.

Yüksekokul bünyesinde; Bilgisayar Kullanımı Bölümü- Bilgi Yönetimi Programı, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü- Posta Hizmetleri Programı ile Bitkisel ve Hayvansal Üretimi Bölümü- Süt ve Besi Hayvancılığı Programını açmak istediklerini dile getiren Sayın Uslucan, açılacak bu bölümlerin Alucra MYO’nun eğitim yelpazesini genişleteceğini ve öğrenci kapasitesini arttıracağını söyledi.

Merkez ve ilçelerdeki tüm birimlerin ihtiyaçlarını belirlediklerini ve sırası geldikçe bunları giderme noktasında çalışmalar yaptıklarını belirten Rektörümüz, Alucra MYO’a açılması istenilen yeni bölümlere olumlu baktıklarını, hali hazırda açık olan Yönetim ve Organizasyon Bölümü- Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programına da akademisyen ve öğrenci alımı için çalışmaların başlatılacağını söyledi.

Alucra’da Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu açılması ve bu okul bünyesinde ilk etapta Bilgi ve Belge Yönetimi, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi ile Sağlık Yönetimi Bölümlerinin açılması hususunda taleplerin olduğunu belirten Rektörümüz, bu taleplere de olumlu yaklaştıklarını, bununla ilgili yapılacak çalışmaları da değerlendireceklerini söyledi.

Yeni bölüm ve programlar açarken sadece Üniversitenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmadıklarını, bu bölüm ve programların açılacağı ilçelerin genel durumunu ve sosyo-ekonomik yapısını da dikkate aldıklarını söyleyen Rektörümüz, amaçlarının Üniversiteyi ve şehri bir bütün halinde geliştirmek, kalkındırmak olduğunu söyledi.

Alucramıza şimdiden hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte siyasetin ve STK'ların özellikle Alucra Vakfının okulumuza açılacak yeni bölümler için ağırlığını hissettirmesini bekliyoruz.

YORUMLAR
 • yorum2018-02-18 10:22:07sena

  bravo çok güzel haberler bunlar.

 • yorum2018-02-13 06:01:22Alucralı

  STK'lardan gerekli desteği beklemek iyi lakin bu konuda Alucrahaber üzerine düşeni hiçbir zaman layıkıyla yapmıyor. Geçen aylarda başlatılmış bir proje olan Lavanta projesinden Alucralıların bir bilgisi olmadı. Haliyle projeyi başkaları kaptı. (Gümüşhane - Kelkit - Şiran - Köse). Alucrahaber sadece tık almak adına haber yapıyor lakin böyle güzel projelerin haberini yapmıyor!

 • yorum2018-02-10 10:05:42Sefa DEDE

  Öğrenci bir ilçenin kalkınmasında büyük bir rol oynuyor. 4 yıllık bir mühendislik fakültesi gelmediği sürece ilçenin gelişimine hiçbir katkıda bulunmaz.

 • yorum2018-02-09 05:32:26Ali Düzen

  Memleketimiz için hayırlı olur lnşallah

 • yorum2018-02-09 02:28:27Osman Seferoğlu

  Yüksek Okulumuzun Kapanan Bölümlerinin Neden Kapandigini Nelerin Etken Oldugu Arastirilmadan Menfi Şartlar Ortadan Kaldirilmadan Açılacak Bölümlerinde Akibetinin Kapanmak Olacağı Unutulmamalidir. Başarılar dileriz açılması halinde seviniriz destekleriz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber