Ana Sayfa Güncel Alucra TOKİ'den Bir Alan Pişman Bir Almayan

Alucra TOKİ'den Bir Alan Pişman Bir Almayan

TOKİ'nin ilçemize yaptığı konutlarla ilçeye kazandırdığı şehirleşme havası tartışılmaz ama daire sahipleri daha 1 yılını doldurmadan binaların dökülmesine çok tepkili işte içler acısı bir haldeki Alucra Toki konutları.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2010 Pazartesi 15:22
Alucra TOKİ'den Bir Alan Pişman Bir Almayan

Bu Milletin Parasının Hesabını Birileri Vermeli

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilçemize yapılan 160 konutluk daireler daha yılını doldurmadan dökülmeye başladı. TOKİ'nin taşeronu olan Oraka İnşaat tarafından yapılan ve TOKİ'nin ülke genelinde en sorunsuz ve en karlı satışlarından birinin yapıldığı ilçemizde daire sahipleri ve kiracılara bir dokun bin işit.

Tokizedeler olarak gördüğümüz mülk sahipleri binanın yapılan ince işciliğinden (tesisat-fayans-kalebodur-döşeme), çevre düzenlenmesinden oldukça muzdarip. Daire sahipleri TOKİ'nin ilçede yüklenici firması olan Oraka İnşaat Yetkilileri ile yaptığı görüşmede hiç bir muhattap bulamadıklarını, özellikle kanalizasyon sorunundan bıktıkları dile getirerek bu sorunu Başbakan'a dilekçe yazarak anlatmaya çalıştıkları belirttiler. Aynı şekilde Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a da sorunu fakslayarak ilettiklerini söylediler.

Şu aşamada en büyük sorunun Kanalizasyon ve bacaların sıvanması gerektiği ve bu nedenle kış gelmeden çok acil birşekilde bu sorunun çözülmesi gerekmektedir. Kanalizasyonun yetersiz kalması nedeniyle 1 yıl içerisinde 5 kez alt kattaki daireleri pislik basmıştır. Hemen hemen Dairesine yeni taşınan tüm ev sahipleri yeniden su tesisatı yaptırmış ve tüm kalebodur fayanslarını değiştirmiştir.

Alucra Toki Daire Sahipleri Madur Edildi

Yapılan işciliğin pul kadar değeri olmadığı dairelerde daire sahipleri oldukça pişman ve sıkıntılı. Daire sahipleri en büyük sıkıntının TOKİ'deki sorunlara karşı TOKİ tarafından sahipsiz bırakılmak, muhattap bulacak yetkilere ulaşamamak olduğunu ilettiler. Paralarını  gününde zamanında ödediğimiz gibi bu ödenen paralara karşılık bizde hizmet bekliyoruz diyen daire sahipleri madur ve çaresiz durumda. Kendilerini adeta "yolunmuş kaz gibiyiz" diyerek düştükleri durumu anlatan konut sahipleri "dişimizden tırnağımızdan biriktirdiğimiz paraların karşılığı bu olmamalı, daireleri aldıktan sonra ilgilenen yok bu sahipsizlik bakalım nereye kadar sürecek" dedi.


İşte Alucra'dan Tokizedelerin İçler Acısı Görüntüleri


Sıvasız Bacalar Dumanı Ev İçlerine Vermekte


Geçen Yıl Uçan Çatı Yerinde Uydurma olarak Yapılan Çatı ve Sacı
Bacaların Üzerinde Şapkalar Yok İmkanı Olanlar Sacdan Derme Çatma Yapabildiler


Yağışlı havalarda Göl olan Yollarımız
Elektrik Tesisatları Yarım Bırakılan Sığınak Odaları

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber