Ana Sayfa Güncel Alucra Vakfı Darbeye Karşı Yürüdü

Alucra Vakfı Darbeye Karşı Yürüdü

Alucra Vakfı öncülüğünde tüm köy dernekleriyle birlikte Alucra Vakfının ev sahipliğinde hemşerilerimiz Kasımpaşa İskelede yürüyüp burada toplanarak binlerce Alucralının katılımıyla Kasımpaşa’dan Taksim’e Demokrasi Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 17:50
Alucra Vakfı Darbeye Karşı Yürüdü

Binlerce Alucralı Alucra Vakfının öncülüğünde Demokrasi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Tek Vücut Olduk

Yürüyüş etkinliğine Alucra STK Başkanları, çevre ilçelerden gelen hemşerilerimiz ve Beyoğlunda yaşayan Alucralılar katıldı. İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve bir çok siyasi parti temsilcisi de yürüyüşe katılarak Alucralılara destek verdiler. 15 Temmuz günü hain FETO terör örgütünün yaptığı darbe girişiminin ardından tek vücut olarak meydanları doldular halkımıza teşekkür ettiler.

Halkın İlgisi Büyük Oldu

Kasımpaşa İskeleden başlayarak, Şişhane, İstiklal Caddesi üzerinden Taksim’e yürüyen sloganlar atan ve tekbir getiren binlerce Alucralı geçtikleri yerlerde bulunan insanlar alkışlarla ve katılarak destek verdi.

Alucra Vakfı Başkanı Muzaffer Danalıoğlu, Taksim Meydanı’nda okuduğu bildiride şu bilgilere yer verdi:

"Alucralılar 15 Temmuz günü hain FETO terör örgütü ve onu kullanan küresel şer şebekeleri tarafından yapılan darbe girişimine ilk andan itibaren gerekli tepkiyi ve direnişi göstererek milletin yanında yer almıştır. Bu hain saldırı sayın Cumhurbaşkanımız ve hükumetimize yönelik bir darbe gibi gözükse de asıl amaç ülkemizi ele geçirerek Türk Milletinin ve Ümmetin direnişini kırmaktır.

Milletimiz bu oyunu sezerek Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan çağrıya uymuş ölümü göze alarak kutsal bir direniş göstermiştir. Milletimiz bu süreçte gösterdiği tutum ve davranışlarıyla daha önce var olan kahraman ve savaşçı özelliklerinin yanında darbe savar sıfatı kazanmıştır. Alucra Vakfı ve Alucra Köy Dernekleri olarak Milli İradenin, seçilmiş hükümetin ve milletin liderinin yanında yer alarak gerekli olan her eylemi yapmış ve her aksiyonu almıştır. Bu direniş esnasında şehit olan Alucralı hemşerilerimiz Mahmut Coşkunsu ve Necmi Bahadır Denizcioğlu ile tüm vatandaşlarımıza Allah’dan Rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar dileriz. FETO terör örgütünü ve tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun."

YORUMLAR
  • yorum2016-08-04 07:18:14kadir ulus

    vakıf bir de alucraya kayda değer birşey yaparsa çok iyi olur.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber