Ana Sayfa Güncel ALUCRA VAKFI TOPLUMSAL GELİŞİM PLATFORMU KURULDU

ALUCRA VAKFI TOPLUMSAL GELİŞİM PLATFORMU KURULDU

Alucra Vakfı'nın yenileşme atağı sürüyor, mütevelli heyetinin yeni üyelere açılmasının ardından Toplumsal Gelişim platformu da ilçemize hizmet etmek adına kuruldu.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2010 Salı 16:57
ALUCRA VAKFI TOPLUMSAL GELİŞİM PLATFORMU KURULDU


Alucra Vakfı Toplumsal Gelişim Platformu; 5 Haziran Cumartesi günü  Alucra Vakfı'nda tanıtım toplantısı ile resmen kurulmuş oldu. Toplantıya Alucra Vakfı Başkanı Halil İbrahim Gülal, Yönetim Kurulu üyesi ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Metin Kurum ve Gençlik Komitesi Başkanı Alpaslan Karamanoğlu, platform üyelerinin katıldığı tanıtım toplantısıyla kuruluşunu ilan etti.  

Platform başkanlığına Mücahit Şerbetçi'nin seçildiği toplantıda yeni kurulan birimin hedefleri ve izlenecek yol haritası hakkında üyelere bilgilendirme yapıldı. Toplantının açılışında bilgilendirme konuşası yapan Hakan Hastaoğlu, Alucra Vakfı Toplumsal Gelişim Platformu'nun kurucu üyeleri tarafından hazırlanan tanıtım bildirgesini okuyarak platformun amaçları ve hedefleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Kamuoyunu açıklanan bildirgede;

Toplumsal Gelişim Platformu'nun Alucra Vakfı bünyesinde, Vakıf başkanı ve yönetim kurulunun himayesinde ve gözetiminde kurulacak  bir yönetim yapılanmasının olacağı kaydedildi. Alucra Vakfı'nın çalışmalarına destek vermek, Alucra toplumu içerisinde bireylerin ve toplumun gelişimine katkıda bulunacak projeler ve faaliyetler yürüterek, Alucra toplumunun kamuoyunda daha doğru bir şekilde temsil edilmeye çalışılacağı vurgulandı.

Alucra Vakfı Başkanı Halil İbrahim Gülal ise yaptığı konuşmada; Toplumsal Gelişim Platformu üyelerinin kendisi ile görüşerek, bu projeyi sunduklarını, Alucra Vakfı’na destek vermek adına yaptıkları bu çalışmadan  dolayı çok memnun  olduğunu ifade ederek tüm üyelere teşekkürlerini iletti ve yeni kurulan yapıyı desteklediklerini ifade etti.

Toplantıda desteğini açıklayan bir diğer isim de Alucra Vakfı Gençlik Komitesi Başkanı Alpaslan Karmanoğlu oldu. Karamanoğlu yaptığı konuşmada,  Alucra Vakfı'nın çalışmalarını desteklemek, birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek adına yapılan bu çalışmanın arkasında olduklarını ifade etti.

Toplantıda destek konuşmalarının ardından Toplumsal Gelişim Platformu adı altında oluşacak  yapının başkanını seçmek ve yetkilendirmesinin yapılması amacıyla divan kurulu oluşturulması teklif edildi.  Tüm katılımcıların da desteğiyle divan Kurulu  oluşturuldu. Oluşturulan Divan Kurulunun Başkanlığına Ali Rıza Köymen, katip üyeliklerine de Yunus Emre Taşbaşı, İsmail Kavrazlı  ve Ömer Çoşkun oy birliğiyle seçildi.

Divan Başkanı Ali Rıza Köymen yaptığı konuşmasında; oluşacak bu yapının Alucra Vakfı ve Alucra toplumu içerisinde kesinlikle ayrıştırıcı değil birleştirici olacağını ve vakıf başkanı, yönetim kurulu ve gençlik komitesi ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak, siyasi, iktisadi, sosyal ve kültürel alanda bir çok projeyi birlikte hayata geçireceğini söyledi. Alucra toplumunun var olan değerinin daha da artırarak tüm Türkiye’de ve dünyada Alucra toplumunun tanıtımına katkı sağlayacak faaliyetler yapmak istediklerini kaydeden Köymen, başkanının seçimi ve seçilecek başkanın yetkilendirilmesi ile ilgili maddeleri oylamaya sundu.

Maddelerin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından aday müracaatlarının kabulüne geçildi. Sekiz üyenin imzasıyla aday gösterilen Mücahit Şerbetçi'nin oybirliği ile seçilmesiyle Alucra Vakfı Toplumsal Gelişim Platformu hem kurulunu resmileştirmiş hem de ilk başkanını sçmiş oldu. Başkan seçilen Mücahit Şerbetçi, kendisini gösterilen teveccühten dolayı bütün üyelere teşekkür ederken yönetim ve yürütme kurulunun oluşturulması için istişarelere hemen başlayacağını vurguladı. Alucra Vakfı Başkanı Gülal ve Gençlik Komitesi Başkanı Karamanoğlu’na destekleri için teşekkür eden Şerbetçi, platform faaliyetlerinin süratle hız vereceklerini kaydetti.

Alucrahaber.com olarak yeni Gelişim Platformuna görevinde Başarılar dileriz.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber