Ana Sayfa Güncel Alucra Vakfı Vekilimizle Alucra STK'larını Buluşturdu

Alucra Vakfı Vekilimizle Alucra STK'larını Buluşturdu

Necdet Bekçi önderliğindeki genç dinamik Alucra Vakfı yönetimi Alucralı Milletvekilimiz Nurettin Canikli ile tüm Alucra STK'larını buluşturdu.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2011 Pazartesi 12:18
Alucra Vakfı Vekilimizle Alucra STK'larını Buluşturdu

Ocak ayı içerisinde Alucra Vakfı olarak Ak Parti Grup Başkan Vekili sayın Nurettin Canikli ile Atatürk Hava Limanı Vip salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Vakıf yönetimi tüm Alucra Sivil Toplum kuruluşlarının Giresun Milletvekilimiz Nurettin Canikli ile görüşme talebi olduğunu belirtmiş bu talebe de sayın Canikli Torba Yasa Teklifinden sonra görüşebileceğini belirtmişti.

13 Mart 2011 tarihinde Florya Sosyal Tesislerinde yapılan görüşmede Alucra köy dernek başkanları,
vakıf mütevelli heyeti başkanı, eski vakıf başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımı ile yakşalık 3 saatlik bir toplantı icraa edildi.

Alucra için yapılan çalışmaları anlatan Canikli, öncelikli çalışmanın çok acil bir şekilde alt yapıya verileceğini vererek ilçenin içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının 2011 yılı içerisinde başlanacağını bildirdi. İlçeye büyük ve şehre yaraşır bir meydan yapılacağınında altını çizen Canikli, Bağcılara Belediyemiz bu yıl Belediyeye ait ve 2 özel şahıs binasını da alarak burayı yıkarak altı otopark üstü havuzlu ve insanların oturabileceği çok modern bir meydan yapacağını belirtti. 2011 yılı içerisinde hükümet konağının da eski sağlık ocağı binasının olduğu arazisine başlanacağını söyleyen Canikli 2011 yılı ilçemizin yatırım yılı olacağını belirtti. Alucrada faaliyet gösteren üniversite içinde daha çok öğrenci gelebilmesi için s
osyal alan ve öğrencilerin kullanabileceği spor alanlarının tahsis edileceğini söyleyen Canikli, okulumuza sahip çıkacağız, Yurt-Kur'la olan sorunları büyük oranda çözdük önümüzdeki yıl öğrenci kayıtlarında konaklama problemi yaşamayacağız diyerek üniversitenin Alucra için önemine değindi. 

Or-Gi Hava Alanı 3 Yılda Tamamlanacak

Alucra Sivil Örgütü başkanlarından gelen Or-Gi Hava alanı sorusuna da açıklama yapan Canikli, "Hava alanının ilk ihalesi 4 martta yapıldı artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu. Dünya'da bir Japonya'da örneği olan dolgu Hava Limanı yanında marina ve spor alanlarıyla bölgemize çok büyük bir yatırım ve hareket getirecektir. 3 yılda tamamlanacak olan Hava alanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" dedi.

Toplantıya davet edilen tüm köy dernek başkanları sırasıyla söz alarak köylerinde olan sorunları ileterek çözüm için sayın vekilimizden yardım talebinde bulundular. Toplantının oldukça verimli geçmesi hem Milletvekilimiz Nurettin Canikli'yi, hemde dernek başkanlarımızı memnun etti. Bir sonraki toplantı ve görüşmeler için Alucra Vakfı öncülüğünde çalışmalar yapılmasına karar verildi.


Alucra Vakfı STK'lar Canikli İstişaresi


Kadir BEKİROĞLU
Alucrahaber


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber